Grki spet boljši od naših, danes v boj za 11. mesto

KZS

Reprezentanca fantov do 20 let je po zagotovljenem obstanku v diviziji A danes žal še drugič na prvenstvu izgubila obračun proti Grčiji. Fantje bodo svojo zadnjo tekmo odigrali jutri, ko se bodo ob 15. uri za 11. mesto pomerili z reprezentanco Črne gore.

Uvodne minute drugega obračuna med Slovenijo in Grčijo so pripadle slovenskim košarkarjem, ki so na krilih Nejca Klavžarja in Mihe Škedlja po petih minutah igre vodili z 10:9. Po minuti odmora na zahtevo grškega trenerja so Grki le zaigrali močneje, a kljub temu še lovili minimalen zaostanek, ki je pred drugo četrtino znašal le eno točko. Naveza Klavžar – Škedelj je v drugi četrtini nadaljevala z odlično igro ter bila tako najzaslužnejša za napadalno učinkovitost Slovenije. Grki so na krilih danes odličnega Georgiosa Kalaitzakisa (trojni dvojček) vedno znova prihajali do priključka, potem pa je v zadnji minuti prvega polčasa sledila nezbranost naših fantov in Grki so v dobrih tridesetih sekundah prednost povišali na +8.

Ob koncu druge četrtine in v uvodnih minutah drugega polčasa se je razigral Adrian Hirschmann, ki je Slovenijo uspel približati vendar so slovenski košarkarji v nadaljevanju tretje četrtine Grkom dopustili preveč odprtih metov za tri točke, kar je bilo tudi edino učinkovito orožje grškega napada v tem delu tekme. Podobno kot ob koncu prvega dela tekme so Slovenci naredili nekaj nepotrebnih napak, kar so Grki s hitrimi protinapadi kaznovali ter si dobre štiri minute pred začetkom četrte četrtine priigrali enajst točk prednosti.

Zadnji del se je sicer na koncu končal z neodločenim izidom, vendar so si Grki v prvih petih minutah uspeli priigrati že visokih 16 točk prednosti. Naši fantje so na koncu le uspeli nekoliko znižati rezultat, ki je na koncu znašal +9 v korist Grkov, 80:89.

David Kralj zaradi otekline na stopalu danes žal ni mogel pomagati soigralcem, prav tako se je v tretji četrtini po nesrečnem padcu poškodoval Leon Stergar. Najboljši strelec Slovenije na evropskem prvenstvu, Nejc Klavžar, je na koncu pristal pri 19 točkah, Miha Škedelj in Adrian Hirschmann sta jih prispevala 13.

Slovenijo danes čaka še zadnja tekma. Fantje se bodo za 11. mesto pomerili z reprezentanco Črne gore, ki je včeraj izgubila proti Ukrajini.