Močna Srbija s 126 točkami najavila obračun z Italijo!

Reprezentance 2. Sep 201912:47 > 15:04
fiba.basketball

Košarkarska reprezentanca Srbije je s 126:67 premagala Filipine in se še z drugo prepričljivo zmago v skupini D, skupaj z Italijo uvrstila v drugi krog Svetovnega prvenstva na Kitajskem.

Srbija je povedla s 5-imi točkami Stefana Birčevića, a so Filipinci s serijo 9:2 spreobrnili izid in prisilil Đorđevića, da vzame minuto odmora. Po tej minuti odmora je bila na parketu samo ena ekipa, Orli so zaigrali resneje v napadu in s serijo 9:0 najavili še eno odlično predstavo, v prvi vrsti v napadu.

Srbi so po 10-ih minutah vodili z 28:13, v končnici prvega polčasa je bilo +27, med strelce pa se ni vpisal samo Boban Marjanović, ki pa ni prišel na parket.

Orli so v 3. četrtini nadaljevali v istem ritmu. Razpoloženi Bogdan Bogdanović je z dvema trojkama najavil večjo serijo svoje reprezentance. Bolj ko se je dvoboj približeval koncu, bolj je rasla prednost srbskih košarkarjev. V zadnji del srečanja je Srbija vstopila s +51 in z 99-imi doseženimi točkami.

Đorđević v zadnji četrtini na parket ni poslal Jokića in Bogdanovića, pa to vseeno ni občutneje vplivalo na dogajanje na parketu. Srbija je s košem in dodatnim prostim metom Marjanovića v 40. minuti imela 59 točk prednosti, dvoboj pa je končala s 37-imi asistencami, kar je novi rekord Srbije.

Bjelica je bil z 20-imi točkami najučinkovitejši (4/4 za dve, 3/3 za tri, 3/3 prosti meti), na parketu je preživel 13 minut. Bogdanović je dosegel koš manj (4/5), Raduljica je dodal 13 točk, Gudurić 12, Jokić in Micić po 11, Milutinov pa 10.

Srbija v sredo ob 13:30 uri proti Italiji igra za 1. mesto v skupini. Iz skupine C bo nasprotnik Orlov zagotovo Španija, o mestu št. 2 pa bosta v zadnjem srečanju odločila Tunizija in Portoriko.