Branilci naslova previsoka ovira za slovenske košarkarje

Košarka 20. Jul 202218:39 > 18:53

Slovenska košarkarska reprezentanca do 20 let se po porazu poslavlja od boja za odličja. V osmini finala je bila boljša reprezentanca Izraela, ki je v Podgorici slavila z izidom 77:60. Slovencem sedaj do konca prvenstva ostane boj za uvrstitev od 9. do 16. mesta.

Obračun so bolje odprli slovenski košarkarji, ki so povedli z izidom 6:0, toda Izrael se je vrnil, a ne za dolgo. Slovenija je nato povedla celo za osem točk preden so v zaključku prve četrtine aktualni evropski prvaki (2018, 2019) izid vnovič izenačili (17:17).

V nadaljevanju srečanja so v prestavo višje prestavili košarkarji Izraela, kar se je poznalo tudi v prednosti ob polčasu. Slovenija je na odmor odšla z zaostankom 13 točk (39:26).

Vrnitev Slovenije

Tretja četrtina in četrta četrtina sta bili veliko bolj napeti, kot se je to pričakovalo. Slovenski košarkarji so se večkrat vrnili na vsega nekaj točk zaostanka, toda v ključnih trenutkih so bili premalo zbrani, branilci naslova pa so nato tekmo mirno pripeljali do konca.