Nemoč Slovenk ob uvodu v kvalifikacije (VIDEO)

Košarka 9. Nov 202314:59 > 19:52 0 komentarjev

Slovenke so kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2025 odprle s porazom na Madžarskem (51:70). Varovanke Georgiosa Dikaioulakosa so proti favoritinjam skupine B zaostajale ves obračun. Več kot polovico točk Slovenije je prispevala Eva Lisec.

Madžarska je upravičila vlogo favoritinj skupine, v kateri poleg Slovenije nastopata še Finska in Bolgarija. Na letošnjem evropskem prvenstvu v Ljubljani so Madžarke navdušile in osvojile četrto mesto. Tokrat je zaradi poškodbe manjkala Teja Oblak, zato je vlogo kapetanke prevzela Eva Lisec. Manjkala je tudi Hana Ivanuša.

Madžarke so vodile od prve do zadnje minute. Dokončno so obračun prelomile na začetku tretje četrtine, ko so razliko z 12 na hitro povišale na 20 točk (50:30). Slovenkam ni pomagala niti odlična predstava Eve Lisec, ki je bila s 26 točkami najboljša strelka tekme. Pri gostijah je bila dvoštevilčna le še Zala Friškovec, dodala je 11 točk.