Slovenke v Mariboru ugnale sosede

Košarka 11. Jun 202222:16 > 22:35 0 komentarjev

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na prijateljski tekmi v mariborski dvorani Lukna premagala Hrvaško z 89:82.

Slovenske košarkarice so lepo razliko naredile tako v prvi kot tudi v zadnji četrtini. Prvo so dobile z 28:21, vseeno pa so se Hrvatice v naslednjih dveh uspele približati, pred zadnjimi desetimi minutami so zaostajale le še za točko. V zadnji četrtini so se Slovenke znova zbrale in uspele odbiti kar 31 točk Andrijane Cvitković, ki je bila prva strelka današnje tekme.

Pri raketah je bila najboljša posameznica Teja Oblaka z izvrstno vsestransko predstavo. Dosegla je 15 točk, dodala pa še 6 skokov in kar 9 asistenc. Ob tem so bile Slovenke v času, ki ga je prebila na parketu, od tekmic boljše za kar 23 točk.

Dvomestne so bile tudi Zala Friskovec s 14 točkami, Eva Lisec s 13 in Teja Goršič z 10 točkami.

Rakete so bile v Mariboru pred dvema dnevoma že boljše od Grkinj, zdaj so padle še Hrvatice. V nadaljevanju priprav se selijo v Kranjsko Goro, nato pa se bodo slovenske reprezentantke odpravile še v Italijo, kjer jih 17. in 18. junija čakata pripravljalni tekmi z Italijankami in Špankami.

Slovenke se pripravljajo na kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2023; novembra jih čakata dve gostovanji, 24. na Poljskem ter 27. še povratni obračun s Turkinjami. V zadnjem kvalifikacijskem ciklu februarja 2023 pa bodo najprej gostile Albanijo (9. februarja) ter nato še Poljsko (12. februarja).