Tatum ob zvoku sirene za eksplozijo TD Gardna

Košarka 18. Apr 20226:55 > 9:03 0 komentarjev

Jayson Tatum je veliki junak Boston Celtics na uvodni tekmi prvega kroga končnice lige NBA v seriji proti Brooklyn Nets, potem ko je za zmago s 115:114 zadel ob izteku igralnega časa. V tekmi polni preobratov in navdušujočih potez je sodeloval tudi Goran Dragić in v 26 minutah igra prispeval 14 točk in pet skokov, tekmo pa sklenil z najboljšim indeksom +/-. Nedeljski spored se je sicer začel z visoko zmago Miamija proti Atlanti (115:91). Vodstvo v seriji sta si zagotovila še Milwaukee Bucks proti Chicagu in Phoenix Suns proti New Orleansu.

Kakšna tekma v TD Gardnu! Boston je tekmo že odprl izjemno agresivno in takoj pokazal, zakaj ima letos najboljšo obrambe lige NBA. Vsi člani Keltov so imeli zelo aktivne roke in zmotili skoraj vsak poskus preigravanja gostov ter jih že po le polovici četrtine prisilili v kar sedem izgubljenih žog.

Brooklyn se je moral hitro zbrati in mu je to tudi uspelo. Vse do konca smo spremljali izjemno izenačen obračun, na katerem si nobena od ekip ni priigrala pretirane prednosti, še največ so domači ušli sredi tretje četrtine, a so Mrežice hitro odgovorile, blestel je predvsem Kyrie Irving, ki je bil z 39 točkami tudi prvi strelec tekme.

Brown in Tatum odgovorila Durantu in Irvingu

V zaključku sta se ekipi izmenjevali koš za koš. Pri gostih se je pričakovano vse vrtelo okoli Irvinga in Kevina Duranta, ki sta z individualnimi vložki držala korak. Prav nekdanji član Bostona je minuto pred koncem za +3 zadel trojko čez roko nasprotnika in utišal domačo dvorano, ki je nekdanjemu ljubljencu večji del tekme sicer namenjala žvižge.

A svoja dva zvezdnika ima tudi Boston! Jaylen Brown je najprej na moč izpod obroča znižal, zeleni so zdržali v obrambi, ostalo je 11 sekund za napad za zmago. Nato je žogo pograbil še Jayson Tatum in ob zvoku sirene iz obrata od table položil za vodstvo v seriji! Boston – Brooklyn 1:0. Tatum je zbral 31 točk, Brown 23, po 20 še Marcus Smart in Al Horford. Na drugi strani je Durant vpisal 23 točk, a iz igre metal skromnih 9/24.

Koš Tatuma za zmago:

Velika vloga za Dragića in najboljši +/-

Goran Dragić je za Brooklyn prvič v igro vstopil približno tri minute pred koncem prve četrtine in kmalu zatem s pol razdalje dosegel tudi prvi koš v letošnji končnici. V prvem polčasu je vpisal 11 točk, za najlepšo potezo je poskrbel pred polčasom, ko je sam krenil v protinapad in pod osebno napako zadel svoj peti met iz šestih poizkusov iz igre ter nato dodal še prosti met.

V drugem delu je bil slovenski veteran manj agresiven v napadu, skupno je do konca tekme vpisal 14 točk, pobral 5 odbitih žog in podelil eno asistenco. Med vsemi košarkarji na parketu pa je zabeležil najboljši +/-, v 26 minutah, kolikor jih je odigral, je Brooklyn dosegel kar 17 točk več od tekmeca!

Miami nadigral Atlanto

Na prvi tekmi dne je Miami brez težav na Floridi visoko porazil Atlanto, ki je že ob polčasu zaostajala za 19 točk. Dvoboj je bil ob izidu 86:60 odločen že pred zadnjo četrtino.

Pri domačih je bil s 27 točkami nezaustavljiv Duncan Robinson, ki je izza črte zadel kar osem od devetih metov. Zelo učinkovit je bil še Jimmy Butler, ki je za 21 točk iz igre potrošil le 15 žog (9/15) in bil edini član Vročice, ki je na parketu preživel več kot 30 minut igre. Kyle Lowry je dodal 10 točk in podelil devet asistenc.

Pri Atlanti je povsem odpovedal prvi zvezdnik Trae Young, ki je bil z osmimi točkami daleč pod povprečjem rednega dela sezone (28,4 točke na tekmo), iz igre pa je zadel vsega en met iz 12 poizkusov. S 17 točkami jih je največ pri gostih vpisal Italijan Danilo Gallinari.