Mladi Slovenci v polfinalu zapravili veliko prednost

Košarka 6. Avg 202221:33 > 22:59 0 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let je v polfinalu evropskega prvenstva klonila proti gostiteljici Turčiji. Slovenija je sicer sredi druge četrtine vodile že za 20 točk, a so gostitelji prvenstva v nadaljevanju prikazali povsem drug obraz in se zanesljivo uvrstili v finale. V tekmi za tretje mesto se bo Slovenije pomerila s Srbijo, v finalu pa se bosta udarili reprezentanci Turčije in Španije.

Prva četrtina je bila povsem slovensko obarvana. Po prvih desetih minutah so imeli slovenski košarkarji že 15 točk prednosti (28:13) in zdelo se je, da imajo tekmo pod nadzorom. Najvišja prednost Slovenije je sredi druge četrtine znašala že 20 točk. Toda sledila je protiofenziva Turkov, ki so do polčasa zaostanek znižali na vsega štiri točke.

V drugem polčasu igra Slovenije še naprej ni stekla. Tretja četrtina je povsem pripadla Turčiji (22:8). In čeprav so se slovenski košarkarji borili, da bi ujeli priključek, je vseeno nekoliko zmanjkalo, tako da jih sedaj čaka tekma za tretje mesto proti reprezentanci Srbije.

EuroBasket do 18 let

Polfinale, sobota, 6. avgust:

Slovenija – Turčija 64:79 (28:13, 15:26, 8:22, 13:18)

Dekleta v finalu proti Portugalkam

Če so bili fantje v polfinalu neuspešni, pa se z zmago in prebojem v finale lahko pohvalijo dekleta. V polfinalu evropskega prvenstva do 18 let so brez večjih težav odpravile Slovaško (82:48). V finalu jih sedaj čaka reprezentanca Portugalske, v primeru zmaga bodo Slovenke celoten turnir odigrale brez poraza.

Najpomembnejša tekma prvenstva jih čaka v nedeljo, saj se v divizijo A uvrsti le zmagovalna reprezentanca turnirja. Vozovnico za napredovanje bodo proti Portugalski lovile ob 19.30.