1. SKL: Odlični Požin ni uspel preprečiti zmage Rogaške

Slovenija DP 5. Okt 202023:08 > 23:14

Košarkarji Rogaške so zelo uspešno odprli jubilejno 30. državno prvenstvo. V gosteh so s 86:85 (17:21, 20:20, 16:19, 32:26) premagali Zlatorog. Domači košarkar Klemen Požin, ki je bil tudi igralec tekme je zadel kar osem trojk iz trinajstih poizkusov.

Po uvodni zmagi proti zasedbi Šentjurja so v drugem krogu v gosteh pred 200 gledalci na tribunah dvorane Tri lilije v Laškem po pravi drami ugnali še tamkajšnjo ekipo Zlatoroga. Podjetno so začeli lov na drugo zmago že v uvodnih dveh četrtinah. Izid ob polčasu je bil z 41:37 na strani gostujočega kolektiva, ki je dobil tudi tretjo četrtino s 60:53. Zadnja četrtina je bila tudi v znamenju Rogaške, ki je vodila tudi že s 14 točkami, a se je prednost stopila in na koncu so domači prišli skorajda do preobrata, ko je danes neverjetni Klemen Požin ob zvoku sirene zadel trojko za 85:86. A preobrata ni bilo.

Klemen Požin je bil igralec tekme s 30 točkami, od tega osmimi trojkami (8:13), pri Rogaški je David Nichols zbral 25 točk. Rogaška bo 10. oktobra v domači dvorani gostila domžalske Helios Suns, medtem ko se bodo Laščani ta dan v gosteh pomerili z zasedbo Šentjurja.