Olimpija skoraj zavrgla 18 točk prednosti

Slovenija DP 9. Maj 201719:58 > 20:02
Union Olimpija

Košarkarji Uniona Olimpije so prvi finalisti državnega prvenstva, potem ko so z 82:81 premagali novomeško Krko.

Ljubljančani so si povsem po nepotrebnem zakomplicirali življenje, po tem, ko so imeli večji del tekme vse stvari pod nadzorom.

Sredi tretje četrtine so imeli že 18 točk prednosti in delovalo je, kot da Krka več nima resnejših možnosti za povratek v tekmo. A zadeve so se spremenile, vztrajni novomeščani so se ne le približali, pač pa celo izenačili in v zadnjih minutah poskrbeli za dramatično končnico.

V le tej so bili zmaji vendarle bolj zbrani in se na koncu veselili zmage z 82:81.

Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Jefferson in Mulalić, ki sta dosegla 19 oziroma 17 točk, prvi strelec tekme pa je bil gostujoči organizator igre Curry, ki se je vstavil pri dvajsetih.

Ljubljančani bodo zdaj čakali na zmagovalca dvoboja med Rogaško in Zlatorogom.

UNION OLIMPIJA – KRKA (Stožice) 2:0
82:81 (25:14, 21:18, 17:23, 19:26)