Rebec odločil proti Olimpiji

Slovenija DP 19. Jan 201822:12 > 22:13
Aleš Fevžer

Na derbiju 14. kroga Lige Nova KBM je Sixt Primorska premagala Petrol Olimpijo z 68:65. Odločil je Matic Rebec s trojko pet sekund pred koncem.

V zadnji četrtini je bilo srečanje zelo izenačeno, nobena ekipa si ni priigrala prednosti. Mulalić je zadel izza črte minuto in 35 sekund pred koncem za vodstvo Primorcev s 65:53. Sijajni Morgan je izenačil z dvema prostima metoma. Rebec, ki je že večkrat prevzel odgovornost v ključnih trenutkih, je s sedmih metrov zadel izjemno trojko. Zoran Martić je vzel minuto odmora, z metom za tri točke je poskušal Roko Badžim, a ni bil natančen in veliko veselje v Bonifiki se je začelo.

Zahvalil bi se publiki, ki je prišla v tako velikem številu. S končnim izidom smo upravičili njihov obisk. Ta zmaga je za nas pomembna predvsem iz psihološkega vidika. Večji del tekme smo bili boljši nasprotnik in zasluženo zmagali,” je dejal trener zmagovalne ekipe Jurica Golemac.