Olimpija na krilih McCarrona potrdila prvo mesto

Slovenija DP 28. Apr 201820:48 > 20:51
Twitter

Petrol Olimpija se je še utrdila na vrhu lestvice državnega košarkarskega prvenstva, potem ko je v 12. krogu lige za prvakov v gosteh z 78:71 odpravila Sixt Primorsko.

Twitter

Zmaji so Primorce, ki so bili najboljši v pokalnem tekmovanju, premagali že konec marca v Ljubljani, ko so slavili s 85:56, tokrat pa so bili boljši z 78:71. Za Petrol Olimpijo je bila to deseta zmaga v ligi za prvaka, s čimer se je še dodatno utrdila na prvem mestu. Na drugem mestu je ravno Sixt Primorska z osmimi zmagami in štirimi porazi.

Zmaji so na odmor odšli s prednostjo štirih točk (42:38), nato pa se odlepili z delnim izidom 13:1. Pred začetkom zadnje četrtine je Olimpija vodila s 66:53, v zadnjih desetih minutah pa brez večjih težav zadržala prednost.

Prvo ime srečanja je bil s 23 točkami, devetimi skoki in šestimi podajami Mitch McCarron, drugi strelec Olimpije je bil Devin Oliver (20). Pri domačih je bil s 27 točkami najučinkovitejši Tadej Ferme.

Gostje so prevladovali predvsem pri skoku (44:30), veliko bolj natančni pa so bili tudi pri metu izza črte (7/19 – 11/37).