Olimpija prepričljiva v prvi tekmi finala

Slovenija DP 19. Maj 201819:39 > 19:40
ABA/Union Olimpija/Ales Fevazer

Košarkarji Olimpije so prepričljivo slavili novomeško Krko na prvi tekmi finala slovenskega košarkarskega prvenstva. Zmaji so na koncu slavili z 90:69. Prvak bo postal tisti, ki bo prvi zbral tri zmage.

Košarkarji Petrol Olimpije so sicer slabše začeli obračun in gostje iz Novega Mesta so po prvih desetih minutah celo vodili z 18:15, a več časa je preteklo, bolj so košarkarji iz Ljubljane nadzorovali prvo tekmo finala slovenkega košarkarskega prvenstva.

Olimpija je na polčasu vodila z 39:33, tekmo pa je prelomila tretja četrtina, ki so jo zmaji dobili s 27:19.

Jan Špan je dosegel 19 točk in bil najboljši strelec Olimpije, Devin Oliver jih je dodal 15, Jordan Morgan in Domen Lorbek pa po 12 točk.

Med poraženci je Žiga Dimec dosegel 13 točk. Druga tekma bo 22. maja v Novem Mestu.