Krka na drugi tekmi do zmage, serija izenačena

Slovenija DP 22. Maj 201820:02 > 20:15
ABA/Ivica Veselinov

Košarkarji Krke so na drugi tekmi finalne serije državnega prvenstva v Novem mestu izkoristili prednost domačega parketa in v športni dvorani Leona Štuklja Petrol Olimpijo ugnali z 80:78.

Prva četrtina je bila zelo izenačena, najvišjo prednost (pet točk) pa si je priigra Olimpija. Tudi v drugem delu se je zdelo, da se bo zgodba ponovila, ko je Olimpija pri izidu 23:23 stopila na plin in z nizom 17:3 prišla do 14 točk naskoka (26:40). Novomeščani so se hitro predramili in odgovorili z agresivno igro ter prednost Ljubljančanov stopili na vsega štiri točke (39:43). Trener Olimpije je z minuto odmora pomiril svoje varovance, ki so do konca polčasa podvojili prednost (39:47).

V tretji četrtini so zmaji hitro povedli z dvomestno prednostjo, a so se igralci Krke znova vrnili. Za izenačenje je pri rezultatu 55:55 poskrbel Marko Jošilo. Sledile so raztrgane minute, v zadnji del pa je s prednostjo šestih točk vstopila Olimpija (57:63).

Novomeščani so na krilih Maja Kovačevića nasprotnika ujeli pri rezultatu 65:65, tokrat pa pritisk stopnjevali tudi po izenačenju. Krka je po prostih metih Žige Dimca minuto in pol pred koncem povedla za pet (79:75), a se Ljubljančani niso predali. Zaostanek je s trojko znižal Devon Oliver (79:78), Dimec pa je na drugi strani zgrešil izpod koša. Olimpija je imela napad za zmago, a je bil Jordan Morgan nenatančen. Do odbite žoge je prišel Jošilo, Gregor Horvat pa je napravil nešportno osebno napako. Jošilo je zadel le en prosti met, Olimpiji pa je do konca zmanjkalo časa za morebiten preobrat.

Pri gostiteljih je bil s 17 točkami najbolj razpoložen Dimec, za Petrol Olimpija pa jih je 15 dosegel Jan Špan.

Serije se znova seli v Halo Tivoli, ki bo v petek gostila tretjo finalno tekmo. Igra se na tri zmage.