Laščani odčitali lekcijo Primorski

Twitter

Košarkarji Zlatoroga so s prepričljivo zmago z 92:72 v 12. krogu Lige Nove KBM proti Primorski prekinili niz petih zaporednih porazov, hkrati pa gostom zadali prvi poraz po sedmih zaporednih zmagah. Petrol Olimpija je bila v Stožicah boljša od Šentjurja.

Primorska je v domačem prvenstvu nazadnje izgubila v 4. krogu proti Petrol Olimpiji, nato pa vse do srečanja v Laškem nanizala sedem zaporednih zmag. Gostje so bržkone plačali tudi davek utrujenosti, saj so še dva dneva nazaj v Ligi ABA 2 gostovali v Skopju.

Košarkarji Zlatoroga so blesteli na obeh straneh igrišča. Zadeli so 18 od 19 prostih metov, izza črte za tri točke pa metali kar 50 odstotno. Laščani so se odlepili že pred koncem prvega polčasa, tudi v drugem pa Primorski niso dopustili, da bi se jim približala.

Pri domačih je s 25 točkami blestel Cleveland Joseph Thomas.

Do zmage v 12. krogu je prišla tudi Petrol Olimpija, ki je manj kot 24 ur po novem nesrečnem porazu v Ligi ABA proti Zadru v Stožicah s 76:72 odpravila Šentjur. Erjon Kastrati je za zmaje prispeval 14 točk.