Hopsom derbi v Rogaški, Krka povsem razbila Helios

Slovenija DP 10. Apr 201921:58 > 22:08
ABA/Ivica Veselinov

Košarkarji Krke in Hopsov so v sedmem kolu Lige Nova KBM za prvaka prišli do novih dveh točk. Krka se je z zmago nad Helios Sunsi na lestvici izenačila z Rogaško in Hopsi. Slednji so na medsebojnem dvoboju v Rogaški Slatini prišli do zmage in trenutno zasedajo drugo mesto.

KRKA 86:58 HELIOS SUNS
Lapornik 26 (6 podaj), Đapa 15, Cinac 11 (6 skokov); Gajić 20, Klavžar 12, Mahkovic 6

Gostitelji so v uvodu sicer povedli z 10:5, 13:8 in 19:4, a se gostje niso predali, vztrajno nižali zaostanek in sredi druge četrtine celo povedli (21:23). V nadaljevanju so Domžalčani potrdili, da so lahko nevarni in obdržali visok ritem, s katerim so razliko dvignili na +6, ob menjavi strani pa imeli točko naskoka.

V nadaljevanju pa so krkaši stvari vendarle postavili stvari na svoje mesto. Igre mačke z mišjo je bilo konec v zadnji četrtini, ko so Novomeščani ušli na 30 točk razlike. Pri gostiteljih je bil s 26 koši najbolj razpoložen Luka Lapornik, za Helios jih je 20 dosegel Nikola Gajić.

ROGAŠKA 69:87 HOPSI POLZELA
Davis 20 (7 podaj), Pajič 19 (8 skokov), Bilić in Šantelj 8; Atanacković 17 (6 skokov), Borse 15, Čebular 13 (7 podaj)

Košarkarji Rogaške so bili v dvoboju z gosti s Polzele zbrani le v uvodnih minutah, ko so še vodili z 8:6, nato pa gostom dovolili, da pobegnejo na varno razdaljo. V prvi četrtini je bila razlika še manjša od desetih točk, v drugi pa je dosegla dvomestno število (19:33) in ob polčasu so gostitelji lovili 11 točk zaostanka. Zmagovalec je bil dokončno znan po tretjem delu, ko so gostje na zadnji premor odšli z 21 točkami naskoka.

Pri Rogaški je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Rashun Davis, dodal je še sedem podaj, 19 točk je dosegel Marko Pajić. Pri zmagovalcih je bilo razpoloženih več košarkarjev, najbolj s 17 točkami Simo Atanacković, Sebastjan Borse jih je prispeval 15.