SIXT Primorska še enkrat več boljša od Petrol Olimpije

Slovenija DP 11. Apr 201919:23 > 19:25
Twitter

Prvi izmed dveh medsebojnih obračunov Petrol Olimpije in Sixt Primorske v drugem delu tekmovanja je tokrat pripadel Primorcem. V Hali Tivoli so prišli do zmage z rezultatom 72:85.

Košarkarji Petrol Olimpije so morali v ljubljanski Hali Tivoli še drugič v tej sezoni in prvič v Ligi Nova KBM za prvaka, priznati premoč Sixt Primorski. Na obračunu sedmega kola drugega dela državnega prvenstva so bili Koprčani boljši s 85:72. Moštvi se bosta znova srečali že v nedeljo, ob 19.00, v Areni Bonifika, na zaostali tekmi drugega kola.

Ljubljančani so tekmo odprli z izidom 7:1, vendar Koprčanom hitro dopustili, da so prednost izničili. Izid je bil poravnan praktično vse do končnice polčasa, v zadnjih minutah pa so si košarkarji z Obale priigrali šest točk naskoka. Kriv je bil predvsem le 35-odstoten met domače ekipe pri kateri je z 11 točkami, tremi trojkami, izstopal Jan Špan. Na nasprotni strani je s 15 točkami in štirimi skoki blestel Marjan Čakarun.

Lance Harris s petimi zaporednimi točkami in Čakarun s košem sta poskrbela, da je razlika postala dvomestna. Gostje so obdržali nalet in ko je Žan Mark Šiško s trojko minuto pred koncem tretje četrtine razliko zvišal na 20 točk, je bilo jasno, da bosta točki odšli na obalo, pa čeprav so se Ljubljančani s srčno igro v zadnjem delu približali celo na -8.

Špan in Bojan Radulović sta pri Olimpiji dosegla po 18 točk, slednji pa je vpisal tudi 11 skokov. Čakarun je tekmo končal z 28 točkami, Harris z 20.

PETROL OLIMPIJA 72:85 SIXT PRIMORSKA
Špan in Radulović (11 skokov) 18, Lapornik 11, Lazić 10 (6 skokov); Čakarun 28 (7 skokov), Harris 20, Šiško 13 (13 podaj)