Krka doma gladko boljša od Šentjurja

Slovenija DP 20. Nov 201921:49 > 21:57
KK Krka

Košarkarji Krke so v okviru 8. kroga lige Nova KBM pred domačimi gledalci brez težav z 92:72 premagali ekipo Šentjurja.

Krkaši so domačo prvenstveno tekmo po gostujočem porazu v ligi ABA odigrali brez obolelega Luke Lapornika, Ivana Ramljaka in Petra Rakičevića

Gostujoča ekipa Šentjurja, ki jo odslej vodi Aleš Pipan je bolje pričela srečanje in povedla celo s 17:5. Vendar v nadaljevanju so se Novomeščani hitro zbrali in tudi prešli v vodstvo še pred koncem prve četrtine, ki so jo dobili s 25:18. Do odmora so svojo prednost še povečali in na nek način tekmo z rezultatom 46:31 odločili že po prvem polčasu.

V drugem polčasu je trener Krke Vladimir Anzulović dobro razporedil minute Krkašev v igri, priložnost pa so dobili tudi mlajši igralci. Krkaši so vseskozi vzdrževali dvomestno prednost, na koncu pa je ta znašala okroglih 20 točk (92:72).

Najboljša strelca pri domačih sta bila s 17 točkami Paolo Marinelli in Miha Škedelj.