Dvojni dvojček Jošila za zmago Krke v Rogaški

Slovenija DP 25. Nov 201923:14 > 23:17
KZS

Novomeščani so prišli do pete prvenstvene zmage, s katero so se točkovno izenačili z doslej drugouvrščenim tekmecem Rogaško. Krka je sicer povsem zasluženo slavila, saj je bila praktično celo tekmo v ospredju.

Prvi polčas je bil v domeni Novomeščanov, ki so že ob koncu prve četrtine domačim pobegnili za 13 točk (23:10), v drugi četrtini pa so prav tako tekmece držali na varni razdalji, v 19. minuti so vodili že za 15 točk, na glavni odmor pa so ob več kot 60-odstotnem metu iz igre (domači so dotlej metali 35-odstotno) zadeli nesli 12 točk razlike.

Tudi v tretji četrtini so Novomeščani imeli vse pod nadzorom in praktično že v tem delu igre tudi odločili zmagovalca. Vodili so že za 18 točk, ko je v 31. minuti z zabijanjem Ramljak zadel za 63:42, pa je bilo dokončno konec upov za domače.

Pri domačih je bil najboljši strelec Djordje Lelić s 14 točkami, pri gostih pa Marko Jošilo s 15, temu pa je dodal še 13 skokov.

ROGAŠKA 58:67 KRKA (12:23, 19:20, 10:16, 17:8)
Rogaška: Fon 6, Washington 6, Lelić 14, Miličević 6, Vujasinović 3, Ferme 12, Dornik 2, Durnik 9.
Krka: Cosey 8, Đapa 2, Balažič 11, Jošilo 15, Ramljak 12, Jones 8, Škedelj 3, Lapornik 8.