Dončić dobil trenerski obračun košarkarskih legend

Košarka 19. Dec 202120:16 > 20:45 0 komentarjev

Košarkarji Hopsov Polzele so v 11. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav z 89:87. Ilirija je še podaljšala agonijo Zlatoroga (78:69), ki ga ni prebudila niti vrnitev Aleša Pipana.

Čeprav so košarkarji iz Laškega nekoliko strnili vrste in pod vodstvom Aleša Pipana prikazali nekoliko bolj čvrsto obrambo, to ni bilo dovolj za drugo zmago v sezoni. Ob devetem porazu so tako še naprej prikovani na dno lestvice, medtem ko je Nutrispoint Ilirija začasno napredovala na četrto mesto z razmerjem zmag in porazov 6-5.

Varovanci Saše Dončića so domači obračun začeli bolje, hitro povedli s 7:0 ter nato prednost držali vse do konca prve četrtine. Kasneje pa so gosti, ki jih je na začetku tedna prevzel Aleš Pipan, zarezali v zaostanek in do polčasa izenačili.

Po izenačenem uvodu drugega polčasa so Laščani ob koncu tretjini nekoliko pobegnili, po košu Elvisa Keriča pa povedli z najvišjo prednostjo na tekmi (60:51). Ljubljančani so z delnim izidom 7:0 takoj priključili, v tesni končnici pa so bili za odtenek bolj zbrani od Laščanov.

Odločilna je bila ukradena žoga in zabijanje Mihe Cerkvenika za +4 domačih, gosti pa kljub trojki Nika Dragana nato niso zadeli nekaj odprtih metov z razdalje za izenačenje. Razlika je nato po zaslugi Luke Kureša ob koncu zrasla celo na devet točk, zadnja četrtina pa je domačim pripadla s kar 27:11.

Ljubljanska ekipa se bo v prihodnjem krogu 22. decembra v gosteh pomerila s Šentjurjem, zasedba iz Laškega pa bo 26. decembra gostila Helios Suns.

Savinjčani boljši od Triglava

Hopsi so po dveh porazih zabeležili peto zmago v ligi Nova KBM, ECE Triglav pa je po pomembni zmagi sredi tedna proti Zlatorogu vpisal deveti poraz v prvenstvu.

Čeprav so Kranjčani nastopili brez kapetana in prvega strelca ter podajalca ekipe Dejana Milašinovića, ki se je preselil v Nutrispoint Ilirijo, so ves prvi polčas narekovali ritem igre in dogajanje na semaforju, tudi v zaključku tekme, potem ko so domači že vodili s 15 točkami prednosti (71:56), pa so bili v igri za presenečenje.

Gostje so se v zadnji minuti tekme po trojkah Dominika Praljaka in Urbana Hrovata prebili v vodstvo s 87:86. Jure Besedić je na drugi strani uveljavil fizično moč pod obročem za 88:87, priložnost Triglava za zmago pa je zapravil Hrovat z zgrešenim metom iz zahtevnega prodora.

Prvo ime tekme je bil Marko Vranjkovič, ki je dosegel 33 točk (met 11:16) ter ob desetih skokih zabeležil statistični indeks 41, kar je nov rekord sezone v ligi Nova KBM. S 33 točkami je izenačil drugi najboljši dosežek v ligi; rekord drži Simo Atanacković s 34 točkami.

V 12. krogu bo ECE Triglav gostil Terme Olimia (23. 12.), Hopsi pa bodo gostovali v Šenčurju (28. 12.).

Hopsi Polzela – ECE Triglav 89:87 (20:23, 39:41, 71:56)

Dvorana Polzela, gledalcev 70, sodniki: Španič (Postojna), Misson (Škofja Loka), Savić (Ljubljana).

Hopsi Polzela: Rizman 15 (2:3), Besedić 14 (4:6), Glavan 7, Vranjkovič 33 (10:12), Bašić 6, Vašl 12 (4:5), Goltnik 2.

ECE Triglav: Hrovat 11 (2:2), Urbiha 16, Praljak 12, Maček 15, Eržen 9 (4:4), Smrekar 6 (2:2), Čabrilo 8 (3:3), Muratović 10 (0:1).

Nutrispoint Ilirija – Zlatorog 78:69 (17:11, 32:32, 51:58)

Dvorana Tivoli, gledalcev 100, sodnika Krejić (Kranj) in Palčič (Postojna) ter sodnica Lapanović (Novo mesto).

Nutrispoint Ilirija: Pavliha, Cerkvenik 7 (0:2), Pajić 6 (2:2), Milašinović 4 (2:2), Jurković 3 (1:2), Bačvič 11 (8:10), Ciani 10 (2:5), Habot 14 (4:5), Kureš 16 (2:3), Vončina 7 (1:2).

Zlatorog Laško: Jančar Jarc 7, Medved 1 (1:2), Kerič 9 (4:6), Filipič, Pirš, Kellner 16 (2:3), Grušovnik 4, Miljković 2, Dragan 11 (2:2), Tunstall 19 (4:4).