Rogaška potrdila prvo mesto v ligi za obstanek

Košarka 23. Apr 202221:20 > 21:46 0 komentarjev

Košarkarji Rogaške so v tekmi 8. kroga lige Nova KBM za obstanek premagali Hopse Polzelo s 116:99. Na drugi današnji tekmi je Šentjur prišel do zmage za zeleno mizo.

Rogaška je s 14. zmago v sezoni le še potrdila prvo mesto v ligi za obstanek in čaka na tekmeca v četrtfinalu končnice. Kdo bo osvojil drugo mesto v ligi za prvaka, namreč še ni znano.

So pa danes domači prikazali eno najbolj učinkovitih predstav v sezoni, potem ko so ob zmagi zlahka presegli stotico, ob tem pa dosegli kar 19 trojk. Že po polčasu so dosegli 57 točk, a imeli kljub temu vsega +7 po prvih 20 minutah. Gosti so takrat še dihali za ovratnik favorizirani domači vrsti, ta pa se je nato v tretji četrtini odlepila in si priigrala neulovljivo prednost.

Pri domačih je s 34 točkami in sedmimi trojkami blestel Daishon Smith, 20 točk je dodal še Petar Vujačić. Pri gostih je 20 točk dosegel Ožbej Glavan, Miha Vašl pa jih je prispeval 18.

Rogaška bo naslednjo tekmo odigrala v sredo v gosteh proti Zlatorogu Laško, Polzeljani pa bodo isti dan gostili ekipo ECE Triglav.

Šentjur do zmage za zeleno mizo

Tekma 8. kroga drugega dela lige Nove KBM za obstanek med Šentjurjem in ECE Triglavom je bila zaradi premajhnega števila slovenskih košarkarjev registrirana z 20:0 za Šentjur, s čimer je ECE Triglav dokončno izpadel iz prve lige.

Gostje so namreč na tekmi nastopili s štirimi slovenskimi državljani ter enim igralcem, ki nima slovenskega državljanstva.