Olimpija in Rogaška v polfinalu, Krki spodrsnilo v Šentjurju

Košarka 6. Maj 202120:15 > 22:22 0 komentarjev
Alen Hodžić, Olimpija
Alen Hodžić (Foto: KK Cedevita Olimpija)

Cedevita Olimpija in Rogaška sta prva polfinalista končnice slovenskega državnega prvenstva. Zmaji so za napredovanje še v drugo odpravili Hopse, medtem ko je Rogaška še v gosteh porazila Podčetrtek. Krka se je opekla v Šentjurju, kjer so bili po podaljšku boljši domači košarkarji in izenačili serijo. Odločilno tretjo tekmo je z zmago proti Helios Suns izsili tudi Šenčur.

Olimpija je na Polzeli slavila s 87:70 in tako Hopsom v drugo pokazala več usmiljenja, kot na prvem obračunu, ki so ga zmaji dobili za kar 49 točk.

Hopsi so po treh četrtinah celo vodili za točko (59:58), a so nato Jaka Blažič, Ivan Marinkovič, Alen Hodžić in Žiga Dimec poskrbeli za delni izid 14:0 in tekmo prelomili v korist Ljubljančanov. Prvi strelec tekme je bil kapetan Olimpije Blažič z 22 točkami, pri domačih se je z 19 strelsko najbolj izkazal Žan Kosič.

“Čestitam svojim igralcem za zmago. Zmaga je na koncu edino, kar šteje. Mi v tekmo nismo vstopili s pravo energijo, fizično prisotnostjo. Domači so se želeli dokazati in Polzeli lahko le čestitam za dobro predstavo. Za nas je ta tekma dobra popotnica za naprej, saj vidimo, da danes vsi igrajo dobro košarko, in da moramo v vsako tekmo vstopiti popolnoma osredotočeni, da bi lahko odnesli zmago,” je po tekmi povedal trener gostov Jurica Golemac, nezadovoljen sploh s prvo četrtino, ki so jo Hopsi dobili s 24:15.

Šentjur izsilil tretjo tekmo

Bolj vroče je bilo v Šentjurju, kjer so domači po podaljšku premagali Krko s 84:79. Novomeščani so se v rednem delu tekme še izvlekli, ko so v zadnjih petih minutah nadoknadili 13 točk zaostanka. Končnica je bila zelo napeta, Jan Špan je pet sekund pred koncem zadel oba prosta meta za tri točke prednosti Šentjurja. Gostje so vzeli minuto odmora, po kateri se jim je izšla akcija, ki si jo je zamislil trener Krke Dalibor Damjanović. Trojko za podaljšek je zadel Jure Škifič!

V podaljšku je ključen koš za Šentjur dosegel nekdanji član Krke Dalibor Đapa, ki je 58 sekund pred koncem zadel za 78:75. Nato pobral še pomemben obrambni skok po zgrešeni trojki Škifiča, na neulovljivih pet točk prednosti pa je s polaganjem 23 sekund pred koncem povišal Špan. Slednji je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, zadel je štiri od osmih metov za tri točke. Za poražence je 19 točk prispeval Adin Vrabac.

Krka je tako odigrala povsem drugače, kot na prvi tekmi v Novem mestu, ko so slavili s kar 105:66. “Probal sem narediti vse, da pozabimo na zmago za 40 točk na domačem parketu. Rekel sem igralcem, da je to šele dobljen prvi polčas. Že pred četrtfinalno serijo sem opozarjal, da je vsaka tekma tekma zase, a smo bili danes enostavno preveč sproščeni, premalo zbrani,” je o neuspehu Krke, ki bo polfinale lovila na odločilni tretji tekmi, povedal Damjanović.

Helios nemočen v Šenčurju

V Šenčurju so domači presenetili Domžalčane, ki so tokrat zmogli vsega 56 točk. Šenčur je nadzor nad dvobojem prevzel v 2. četrtini, ki jo je dobil s 27:14. V tem delu igre so dobro zadevali Jan Novak, Nejc Martinčič in predvsem David Kralj ter po delnem izidu 22:8 povedli za 11 točk.

Prednost je v 3. četrtini še naraščala in po košu Srdjana Tešića je na semaforju pisalo že 47:34. Gostje so bili povsem nerazpoloženi v napadu in se na manj kot šest točk niso več približali. Novak je bil prvi strelec domačih, ob zmagi 70:56 je prispeval 14 točk. Za goste je bil najbolj razpoložen Tadej Ferme, vpisal je 15 točk.

Rogaška zlahka v polfinale

Zadnji obračun dne smo videli v Podčetrtku, kjer smo dobili še drugega potnika v polfinale. Košarkarji Rogaške so vse dvome o zmagovalcu razblinili že do polčasa. Po prvi četrtini so vodili za devet, po drugi že za velikih 25 točk in obračun je bil praktično odločen. Prvi strelec gostov, ki so slavili s 67:95, je bil z 20 točkami David Christopher Nichols.

Odločilne tretje tekme so na sporedu že ta konec tedna.