Slovenske košarkarice poražene v Turčiji

Košarka 27. Nov 202218:00 0 komentarjev
Najboljša strelka Slovenije Zala Friškovec. FOTO: Jure Banfi.

Košarkarice Slovenije so tudi drugi kvalifikacijski ciklus za evropsko prvenstvo 2023, ki ga bo organizirala Slovenija skupaj z Izraelom, končale s polovičnim izkupičkom. Po zmagi v četrtek na Poljskem, so danes v Mersinu klonile proti neporaženi Turčiji s 74:80 (18:26, 37:43, 57:62).

Košarkarice Slovenije so tudi drugi kvalifikacijski ciklus za evropsko prvenstvo 2023, ki ga bo organizirala Slovenija skupaj z Izraelom, končale s polovičnim izkupičkom. Po zmagi v četrtek na Poljskem so danes v Mersinu klonile proti neporaženi Turčiji s 74:80.

Slovenija bo pred evropskim prvenstvom junija v Ljubljani odigrala še dve kvalifikacijski tekmi, februarja proti Albaniji in Poljski, nastop med šestnajstimi najboljšimi evropskimi ekipami pa ima že zagotovljen kot gostiteljica tekmovanja.

Za razliko od tekme lani novembra na Kodeljevem (62:78) so imele Slovenke danes precej več možnosti za uspeh. Sicer so večji del tekme zaostajale, v 34. minuti že z 58:71, a ko so se razigrale tudi najizkušenejše igralke v zasedbi grškega selektorja Georgiosa Dikaiulakosa, je bila tekma tesna vse do konca.

Razpoloženi Zali Friškovec, ki je bila s 27 točkami in metom 7:9 za tri točke prva strelka srečanja, se je najprej pridružila Eva Lisec (13 točk), trojko za znižanje na 64:71 pa je zadela še Teja Oblak (7 točk, met 3:10), ki je imela 14 podaj.

Ko se je Slovenija približala na 66:71, je peto osebno napako dobila Eva Lisec, pri zaostanku 69:73 tri minute pred koncem pa je vmes posegla tudi sodniška naveza, ki je domačim igralkam v 40 minutah dosodila zgolj 14 osebnih napak (Sloveniji 24) in ki je v zaključku tekme s kar nekaj odločitvami navdušila 5500 domačih gledalcev.

Zala Friškovec je tekmo končala s statističnim indeksom 38. Met iz igre je bil 10:13, ob tem pa je zbrala še sedem skokov, pet podaj, dve ukradeni žogi in blokado.

SLO košarka – spremljajte nas na našem spletnem portalu!