So Zvezdo pokopali sodniki?

Evroliga 23. Dec 20219:29 3 komentarji
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde, foto: Euroleague basketball.

Košarkarji Crvene zvezde so v 17. krogu Evrolige na gostovanju v Carigradu vodili praktično ves polčas, vse do zadnje sekunde, ko je Srbe pokopal srbski član Anadolu Efesa Vasilije Mičić (85:84). Po tekmi so v srbskih medijih s prstom pokazali na delivce pravice.

Je Stefan Lazarević pri metu za tri točke stopil na črto? To je vprašanje, s katerim se ukvarjajo srbski mediji. Zvezda je z njegovim košem slabih pet minut pred koncem izenačenega dvoboja povedla za pet točk, a sodniki so med minuto odmora pogledali posnetek in trojko spremenili v met za dve točki. Zvezda je naposled izgubila za točko.

Sporen met Lazarevića:

“Pravilna odločitev ali popoln nesmisel? Zaradi te neverjetne situacije je Zvezda prikrajšana za eno točko, ta točka jo je nato stala stala zmage,” je po tekmi zapisal Blic. Medtem ko so pri Mozzart Sportu dodali, da gre za primer, podoben milimetrskim prepovedanim položajem v nogometu. “S prsti naj bi se dotaknil belega roba ob črni črti, ki označuje trojko,” so še zapisali.

Kalinić zgrešil ključna prosta meta

Ne glede na sodniško odločitev so imeli varovanci Dejana Radonjića zmago v svojih rokah. Nato je izkušeni Nikola Kalinić pri vodstvu za točko deset sekund pred koncem zgrešil oba prosta meta.

Na drugi strani je Vasilije Mičić v prodoru izsilil osebno napako in s črte prostih metov obakrat zdel. Na uri je ostalo 0,9 sekunde, met Srbov čez celo igrišče pa je zgrešil cilj.

Zadnja minuta vročega dvoboja:

To je bil sicer deseti poraz srbskih prvakov, ki je s sedmimi zmagami na 13. mestu. Branilec naslova Evrolige Anadolu Efes, ki je v sezono startal s petimi porazi na šestih tekmah, pa je prvič skočil na mesta za končnico, potem ko je na naslednjih 11 dvobojih kar osemkrat slavil.