Trojni dvojček Dončića za zmago proti San Antoniu

Košarka 11. Mar 20218:33 0 komentarjev
Luka Dončić Kristaps Porzingis
Luka Dončić in Kristaps Porzingis, foto: Guliverimage.

Dallas nadaljuje s serijo odličnih predstav. Mavsi so na prvi tekmi po All Star tekmi s 115:104 odpravili San Antonio. Luka Dončić je blestel z osmimi trojnim dvojčkom v sezoni.

Ob Luki Dončiću je bil za četrto zaporedno in 11 zmago na zadnjih 14 tekmah Dallasa najzaslužnejši Kristaps Porzingis. Dončić je dosegel 22 točk, 12 skokov in 12 podaj, Porzingis pa se je izkazal z 28 točkami in 14 skoki. Najboljši strelec tekme je bil DeMar DeRozan s 30 točkami, vendar poraza San Antonia ni mogel preprečiti.

Dallas je večino dela opravil v drugem polčasu, ki ga je dobil s 63:45. Srečanje v American Airlines Areni je odločila naveza Dončić-Porzingis, potem ko je bil izid še sedem minut pred koncem izenačen na 95:95. Nato je sledilo nekaj sijajnih akcij glavnih zvezdnikov Dallasa, medtem ko San Antonio ni imel pravega odgovora.

Na drugi sinočnji tekmi je Memphis s 127:112 odpravil Washington.