Po nemški hladni prhi so Slovencem pomagali Švedi (VIDEO)

Košarka 28. Avg 202221:50 > 21:53 0 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca je na zadnji tekmi pred EuroBasketom doživela hladen tuš. Nemci so jo sredi Münchna v kvalifikacijah za SP 2023 ugnali s kar 90:71. Je pa nato tokrat nerazpoznavni četi Aleksandra Sekulića ''na pomoč'' priskočila Švedska, ki je v gosteh premagala Izrael (95:83).

Slovenija je po treh zaporednih zmagah doživela poraz na gostovanju pri Nemčiji, ki skeli tako zaradi dejstva, da je bila to generalka pred EuroBasketom, kot tudi dejstva, da je bila to zadnja tekma kvalifikacij, na kateri so nastopili košarkarji iz lige NBA in evrolige. Da pa bi bilo zasedbi Aleksandra Sekulića novembra in februarja malce lažje, so poskrbeli Švedi, ki so v gosteh ugnali Izrael. Zdi se da se bo Slovenija prav s slednjim borila za tretje mesto, ki še vodi na SP. Štiri kroge pred koncem imajo Slovenci namreč pet zmag, Izrael pa tri.

A še pred tem bodo morali v taboru evropskih prvakov analizirati visok poraz na Bavarskem. V prvi četrtini so sicer Slovenci hitro povedli za 8 točk, a Nemci so se približali. Nato so domačini pobegnili, a ob polčasu so Slovenci zaostajali le za 2 točki. Gostitelji so bili močni predvsem v napadalnem skoku, ki so ga dobili s 16:1 v prvem polčasu, evropske prvake pa je ”tepel” tudi zelo slab met .

Odločilna je bila predvsem tretja četrtina, v kateri slovenskim reprezentantom ni šlo praktično nič. Na drugi strani so Nemci zadevali za tri, pobirali skoke in dobro igrali v obrambi. Tretjo četrtino so dobili z 28:15. Slovenci se v zadnji niso uspeli približati, tekma se je končala z rezultatom 90:71.

Najboljši posameznik pri Sloveniji je bil Luka Dončić s 23 točkami, 6 skoki in 5 asistencami. Mike Tobey jih je dodal 12. Ostali so bili enomestni. Goran Dragić je dosegel 9 točk, Edo Murić 7, Aleksej Nikolić 6, Klemen Prepelič pa 5. Zaskrbljujoč pa je predvsem prosti met, ki so ga naši reprezentanti metali 12/23, le dobrih 50-odstotno.

Pri Nemcih je v drugem polčasu blestel Dennis Schröder, ki je končal pri 17 točkah in 10 asistencah. Franz Wagner je dosegel 16 točk, Andreas Obst pa je dosegel štiri trojke in končal pri 13 točkah.

Slovenska košarkarska reprezentanca je sicer v tem poletju nanizala deset zmag, to je prvi poletni poraz. Zdaj jo čaka EuroBasket, ki se začne 1. septembra. Slovenci svoje tekme skupinskega dneva igrajo v Kölnu, nasprotniki bodo znova Nemčija, Francija, Litva, Bosna in Hercegovina ter Madžarska.

Nemčija – Slovenija 90:71 (17:20, 16:11, 28:15, 29:25)

Četrta četrtina:

Konec tekme. 90:71

*Mike Tobey zabija za zadnji točki Slovencev na današnjem obračunu. 87:71.

*A Johannes Voigtmannspet zadeva za tri. Njegova tretja trojka. 86:69.

*Dragić ob kontaktu zadeva za 83:69.

*Dennis Schröder z dvema zadetima trojkama! Tri minute pred koncem tekme so možnosti za zmago slovenske reprezentance majhne. 83:64.

*Klemen Prepelič s trojko ohranja nekaj upanja, a razlika ostaja velika (+ 13). 77:64.

*Za tri zadeva še Franz Wagner. 77:61.

*Goran Dragić s samostojnim prodorom. 74:61.

*V četrti četrtini pa smo priča šovu Dennisa Schröderja. Edo Murić je odigral agresivno obrambo, ki ni bila dovolj, Nemec je prišel do polaganja in dodatnega prostega meta. 74:59.

*Edo Murić za tri! Pomembna trojka, ki približuje Slovence na 12 točk zaostanka. 69:57.

*Luka Dončić z zabijanjem ob osebni napaki! Fantastična poteza 23-letnika, ki se noče predati! 67:54.

*Edo Murić je tokrat lepo zaključil ob osebni napaki. Dodatnega prostega meta ni uspel unovčiti. 67:52.

*Johannes Voigtmann z drugo trojko na tekmi za prednost +18. 67:50.

*Gorana Dragića vendarle spremlja tudi malo sreče. Žoga se je nekajkrat odbila na obroču, nato pa padla vanj. 61:48.

Tretja četrtina:

*Dončić ima po pol ure igre 17 točk, a pomoči s strani ostalih reprezentantov ni veliko. Tobey je zbral 10 točk, Aleksej Nikolić 6. Ostali niso presegli 3 točk.

*Goran Dragić je tik pred koncem tretje četrtine znižal prednost na 15 točk. 61:46.

*A Nemci odgovarjajo. 59:44.

*Luka Dončić za tri! Bo ta izjemen met dal krila slovenskim reprezentantom? 56:44.

*Dončić je hitro prišel nazaj na parket. Slovenska reprezentanca ga potrebuje!

*Še naprej Nemci blestijo, Slovenci pa težko držijo priključek. Razlika znaša že 15 točk. 55:40.

*Goran Dragić do Mika Tobeyja za izjemno zabijanje! 48:38.

*Težave za Slovenijo! Bolečino v gležnju je začutil Luka Dončić! Bo lahko nadaljeval?

*Razlika znaša že 10 točk v korist Nemčije. Slovencem v napadu enostavno ne steče.

*Dennis Schröder je na začetku drugega dela vroč in povzroča veliko preglavic slovenski obrambi. 42:36.

*Pomembna trojka Alekseja Nikolića po podaji Luke Dončića! 40:36.

*Luka Dončić je dosegel svoje prve točke po prvi četrtini, a Nemci so bolje začeli drugi polčas. 38:33.

*Začetek drugega polčasa! Aleksej Nikolić, Luka Dončić, Jaka Blažič, Vlatko Čančar in Mike Tobey so na parketu za slovensko reprezentanco. Enaka peterka je začela tekmo.

Druga četrtina:

*Konec prvega polčasa, Slovenci so ob koncu ujeli ritem in se približali Nemcem. V prvem polčasu so Nemci povsem nadigrali Slovence v skok igri. Pobrali so kar 36 skokov napram 17 slovenskim (v skokih v napadu je celo 16:1 v korist Nemčije). Tudi v asistencah so domačini dominirali (11:6). Tepejo pa jih izgubljene žoge (Slovenci so jih ukradli že šest).

Po prvih 20 minutah je Luka Dončić z 11 točkami najboljši strelec obračuna, a vse točke je dosegel v prvi četrtini. Pri Slovencih jih je 6 dosegel še Mike Tobey, ostali niso presegli treh točk. V nemški vrsti sta jih po 9 dosegla Andreas Obst in Franz Wagner.

*Vlatko Čančar s trojko! Slovenci so se hitro približali le na dve točki zaostanka! 33:31.

*Izjemna akcija Dončića in Tobeyja! Se bo Slovencem odprlo? 33:26.

*Nemci dobivajo predvsem bitko pod obročem s številnimi skoki in lahkimi koši. V skokih domačini vodijo s kar 31:15, Slovencem met ne steče. 33:24.

*Tokrat je Christian Sengfelder kaznoval slovenske reprezentante s slabšim pokrivanjem na črti za tri točke. 29:24.

* Žiga Samar je prišel na parket in takoj pokazal svoje vrline. Ukradel je žogo in s polaganjem zaključil v protinapadu za izenačenje. 24:24.

*Po treh minutah in pol v drugi četrtini so Slovenci dosegli le dve točki, Nemci pa sedem.

*Andreas Obst še naprej povzroča težave slovenski obrambi. S tretjo trojko na današnjem obračunu je najboljši strelec nemške reprezentance. 24:22.

*Zoran Dragić z lepim zaključkom za +5. 17:22.

*Goran Dragić, Klemen Prepelič, Zoran Dragić, Edo Murić in Žiga Dimec je peterka Slovenije na parketu.

Prva četrtina:

* Dončić še naprej blesti. Zbral je že 11 točk! 17:20.

*A Luka Dončić je neustavljiv. 15:16.

*Andreas Obst še enkrat! Nemci so prvič na današnji tekmi v prednosti. 15:14.

*Andreas Obst odgovarja s hitro trojko, le še dve točki razlike v korist Slovenije. 12:14.

*Prvič je v igri tudi Goran Dragić, Luka Dončić pa je prvič lepo našel Mika Tobeyja, ki je zadel z alley-oopom. 6:13

*Tudi Nemci se ne dajo, s trojko so se približali na 5 točk zaostanka. 6:11.

*Tudi Aleksej Nikolić je začel dobro. Ob osebni napaki je zadel tudi polaganje in prednost povišal na 8 točk. 3:11.

*Luka z novo trojko! Odličen začetek Slovenije, tako v napadu kot tudi obrambi. 2:8!

*Fantastičen začetek Slovenije in Luke Dončića, ki je s trojko že v prvi minuti odlično odprl srečanje. – 0:3.