Slovenija je bogatejša za dve moderni zunanji košarkarski igrišči. V Celju so danes otvorili igrišče v barvah moštva Dallas Mavericks in drugo zvezdnika slovenske košarke Luke Dončića. Na Mestni občini Celje so pojasnili, kako je prišlo do sodelovanja.
V mestu ob Savinji se piše zgodovina evropske košarke. S celjske občine so namreč sporočili, da gre za “prvi igrišči ekipe NBA v Evropi.” Igrišče Dallasa je nastalo ob Dijaškem in študentskem domu Celje na Ljubljanski cesti, igrišče Luke Dončića pa na Hudinji.
“Projekt je rezultat sodelovanja s Košarkarsko zvezo Slovenije, ki je prisluhnila našim željam, da bi prenovili kakšno košarkarsko igrišče v Celju. KZS je tudi priporočil Celje klubu Dallas Mavericks, ki je razmišljal o obnovi kakšnega košarkarskega igrišča v Sloveniji,” je Mestna občina Celje pojasnila za Metropolitan.
Fotogalerija ob otvoritvi igrišča Dallas Mavericks:
Zakaj Celje?
Kot je še poročal Metropolitan, je bil na otvoritvi prisoten celjski župan Bojan Šrot, ki so mu družbo delali predsednik Košarkarske zveze Slovenije Matej Erjavec, sekretar zveze Rašo Nesterović in predstavnica Dallas Mavericks Katie Edwards.
“Želja Dallasa je bila, da bi bilo igrišče v centru mesta in kjer je v bližini veliko mladih. Morda je to najboljša lokacija v državi. Na tem mestu je koncentracija 7.000 dijakov iz celotne regije. Celotno obnovo, vredno 152.000 evrov, je financiral klub Dallas Mavericks. Gre za veliko investicijo, naša naloga pa je, da ga čim dlje ohranimo v podobi, v kakršni je danes,” je ob predstavitvi igrišča ob Ljubljanski cesti dejal Šrot.
Celjski župan je še razkril, zakaj je Celje prava izbira in je drugo igrišče prav na Hudinji: “Luka je rano otroštvo preživel v Celju. To je del razloga. Leta 1999 je njegov oče igral za KK Pivovarna Laško, družina je stanovala na Hudinji, kjer bomo odprli še eno igrišče. Za to je 20.000 evrov prispeval klub in 70.000 evrov občina Celje.”
V Celju se trudijo, da bi košarko vrnili na pota stare slave. Iz mesta ob Savinji prihajajo številna velika imena slovenske košarke, kot so Zmago Sagadin, Aleš Pipan in tudi Goran Jurak, ki je bdel nad projektom in nosi velike zasluge, da je prišlo do realizacije.
Ob odprtju so pripravili tudi bogat spremljevalni program. Nastopili so člani glasbene zasedbe Slovenski tolkalni projekt, Pihalni orkester Glasbene šole Celje, breakdance skupina Break the Floor in tudi akrobatska skupina Dunking Devils.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje