Young z noro trojko pokvaril zabavo v Bostonu, Čančar v drugem krogu (VIDEO)

Košarka 26. Apr 20237:33 0 komentarjev
Trae Young

Košarkarji Denver Nuggets, pri katerih Vlatko Čančar znova ni dobil priložnosti za igro, so v severnoameriški ligi NBA doma premagali Minnesoto Timberwolves s 112:109 in se s 4:1 v zmagah uvrstili v drugi krog zahodnega dela lige. Z enakim izidom v seriji so napredovali tudi Phoenix Suns, ki so s 136:130 ugnali Los Angeles Clippers. Medtem ko je Boston proti Atlanti zapravil prvo zaključno žogico. Na vseh treh tekmah je bilo vroče do zadnje sekunde.

Nikola Jokić je za Denver dosegel trojni dvojček, 28 točk, 17 skokov in 12 podaj, njegov soigralec Jamal Murray pa je prispeval 35 točk. Anthony Edwards (29 točk, 8 skokov in 7 podaj) in Karl Anthony Towns (26, 11 skokov) sta bila najboljša strelca poražene vrste, ki je tako končala sezono.

Zaključek tekme Denver – Minnesota:

Denver se bo v polfinalu na zahodu, kjer je bil najboljši po rednem delu, pomeril prav s Phoenixom. Za zmagovita Sonca je vpisal kar 47 točk, od tega neverjetnih 25 v spektakularni tretji četrtini.

Clippersi so se sicer v zaključku skoraj vrnili po 20 točkah zaostanka in imeli v zadnjih treh minutah celo več priložnosti za poravnavo izida, a vse zapravili. Odločilen koš je s polaganjem prispeval Kevin Durant, ki je tekmo končal pri 31 točkah.

Zaključek tekme Phoenix – LA Clippers:

Trae Youg v zadnjih minutah zažarel

Na vzhodnem delu je ekipa Boston Celtics doma klonila, igralci Atlante Hawks so zmagali s 119:117 in znižali izid v zmagah na 2:3.

Dvoboj je odločil Trae Young. Ne le, da je bil z 38 točkami in 13 asistencami prvi igralec dvoboja že po statistiki, v zadnjih štirih minutah je ob zaostanku za šest točk vpisal naslednjih 14 točk Atlante, vključno z noro trojko za zmago!