Košarka 7. Mar 202212:45 0 komentarjev
Žiga Samar. Foto: Aleš Fevžer

S pogumno koprsko predstavo proti Finski se je Žiga Samar vendarle postavil na reprezentančni zemljevid, si v selektorjevi beležki prislužil okrepljene črke in nakazal, da velja nanj računati tudi v prihodnje, dobro formo pa je prenesel še na klubsko raven.

#related-news_1

Mednarodna košarkarska zveza je pred dnevi objavila seznam mladih košarkarjev, ki so v februarskem kvalifikacijskem oknu stopili v ospredje. Med izbranci je bil tudi 21-letni slovenski reprezentant Žiga Samar, ki je gostujoči poraz na Finskem spremljal s tribune, v Kopru pa dobil krstno priložnost.

Evropski prvaki so sicer še drugič klonili proti Fincem in tako zapletli položaj v boju za SP 2023, svetla točka pa je bil prav Samar, ki je izkoristil priložnost, ki se mu je ponudila od dejstvu, da Luka Dončić in Žan Mark Šiško nista dosegljiva, poškodba pa je od reprezentančne akcije odvrnila Alekseja Nikoliča.

Na krilih dobre reprezentančne predstave je mladi Jeseničan ob koncu tedna navdušil tudi v španskem prvenstvu. Njegova Fuenlabrada je sicer doživela poraz proti Manresi (99:89), Samar pa je kot član začetne peterke v slabih 27 minutah nase opozoril s 13 točkami (met za 3 točke 0:1, za 2 točki 5:8, prosti meti 3:4), kar osmimi asistencami in štirimi skoki.

Za mladeniča, ki se je v Španiji sicer kalil v mlajših selekcijah madridskega Reala (podobno kot Dončić, Duščak, Vide, Klavžar …) je bila to že osemnajsta tekma v sezoni. V močni ligi ACB v povprečju igra dobrih 21 minut na tekmo.