Zmaji turnir v Opatiji sklenili z visokim porazom

Košarka 3. Sep 202120:10 > 21:58 0 komentarjev
Jaka Blažič in Jackie Carmichael, foto: KK Cedevita Olimpija.

Cedevita Olimpija je na pripravljalnem turnirju v Opatiji izgubila tudi dvoboj za tretje mesto, s 100:83 je bil boljši beograjski Partizan. Zmaji so tako izgubili obe tekmi na Hrvaškem, zmagovalci so sicer postali košarkarji Cibone, ki so v finalu premagali Pesaro (80:51). Že v ponedeljek se bodo Ljubljančani v Stožicah pomerili z evroligašem Bayernom.

Ljubljančani so tako na turnirju v Opatiji zasedli končno četrto mesto. Zmaji so sicer na dvoboju proti Partizanu pogrešali Eda Murića, ki je na tekmi s Pesarom dobil neprijeten udarec in preventivno izpustil obračun za tretje mesto.

Beograjčani so vodili večji del srečanja, ki so ušli že v prvem polčasu in do odmora povedli za 14 točk. V tretji četrtini so se zmaji približali na pet točk zaostanka, a preobrata niso zmogli. Prvi strelec slovenskih prvakov je bil Marcus Keene, ki je vpisal 18 točk, Zach Auguste jih je dodal 14.

“Igramo dve minuti dobro, dve minuti slabo, pa tri minute dobro in sedem slabo. Fizično nismo pripravljeni. Auguste, Jacob Pullen in Jaka Blažič so naredili dva treninga, ostali štiri ali pet. Poraza sta pokazala zadeve, ki jih moramo popraviti in na katerih moramo še veliko delati,” je po porazu dejal trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac.

Jaka Blažič, foto: KK Cedevita Olimpija.
Melvin Ejim, foto: KK Cedevita Olimpija.
Jurica Golemac, foto: KK Cedevita Olimpija.
Marcus Keene, foto: KK Cedevita Olimpija.
Luka Ščuka, foto: KK Cedevita Olimpija.
Jackie Carmichael, foto: KK Cedevita Olimpija.
Luka Rupnik, foto: KK Cedevita Olimpija.

V polfinalu boljša Pesara

V polfinalu je v sredo Cedevito Olimpijo porazil Carpegna Prosciutto iz Pesare. Nekdanji Scavolini je slavil po podaljšku s 109:105.

To je bil sicer prvi poraz slovenskih prvakov v pripravljalnem obdobju. Kazalo je na tretjo zaporedno zmago, potem ko so Ljubljančani po tretji četrtini vodili že s trinajstimi točkami prednosti, a so Italijani v zadnji četrtini uprizorili preobrat.

Najbolj učinkovit v vrstah Cedevite Olimpije je bil Jacob Pullen, ki je dosegel 25 točk. Kapetan Jaka Blažič jih je dodal 23, med strelce pa so se vpisali vsi zmaji z izjemo Luke Ščuke.

Jacob Pullen, foto: KK Cedevita Olimpija.

“Na trenutke smo igrali dobro, na trenutke pa katastrofalno. To je nekaj, kar se nam dogaja že tretjo pripravljalno tekmo. Časa za treninge nimamo, zato teh napak ne moremo popraviti. V enem trenutku tekme nismo prelomili, mislili smo, da je konec in našim tekmecem dovolili, da ujamejo ritem. Poklonili smo jim možnost, da se vrnejo po zaostanku in na koncu dobijo tekmo. To so stvari, na katerih moramo delati,” je po sredinem dvoboju povedal Golemac.

Zmage na turnirju so se z visoko zmago veselili košarkarji Cibone, ki so Pesaro ugnali s kar 80:51.

Pripravljalni turnir v Opatiji:

Polfinala, sreda, 1. septembra:
Cedevita Olimpija – Carpegna Prosciutto Pesaro 105:109 (21:22, 23:17, 26:18, 21:34, 14:18)

Strelci Cedevite Olimpije: Pullen 25, Ejim 7, Keene 11 (6 skokov), Murić 5, Auguste 16 (7 skokov), Blažič 23 (6 skokov), Hodžić 1, Ščuka, Dimec 6, Radovanović 2, Carmichael 6, Rupnik 3.

Cibona – Partizan 71:64