Zmajem zaušnica v Podgorici, dobri tekmi Prepeliča in Glasa

Eurocup 17. Nov 202122:10 > 22:35 1 komentar

5. krog evropskega pokala košarkarjem Cedevite Olimpije ne bo ostal v lepem spominu. Zmaji so v Podgorici utrpeli visok poraz (91:60), parket pa so v tem tekmovanju sklonjenih glav zapuščali že tretjič zapored. Črnogorci so zmaje povsem nadigrali predvsem v drugem polčasu, ki so ga dobili za 23 točk. Sta se pa zato zmag veselila Gregor Glas s Partizanom in Klemen Prepelič z Valencio. Oba sta ob uspehih svojih moštev odigrala pomembno vlogo.

Po odličnem začetku evropske sezone so se Ljubljančani zdaj znašli v spodnji polovici lestvice skupine B. Z boji v EuroCupu bodo slovenski prvaki nadaljevali po reprezentančnem premoru, ko v Stožice prihaja močna Virtus Bologna. Tekma je na sporedu 8. decembra.

Justin Cobbs je v Morači Slovencem natrosil kar 33 točk, iz igre je zadel devet od 12 metov, s črte prostih metov pa je bil pri 12 poizkusih nezgrešljiv. Povsem drugače je bilo na drugi strani parketa, zmaji so skupaj zadeli le 38,5 odstotka metov iz igre. Kapetan Jaka Blažič je ostal daleč pod svojim povprečjem, za dve točki pa je porabil kar 11 žog. Trener Ljubljančanov je po tekmi v izjavi pripomnil, da njegovih varovancev ni bilo na tekmo.

Razigrana Glas in Prepelič

Partizan je medtem enako kot Budućnost prišel že do četrte zmage, potem ko je doma odpravil Lietkabelis. Odlično tekmo v dresu Beograjčanov je odigral komaj 20-letni Slovenec Gregor Glas, vpisal je 13 točk, zadel tri trojke, pobral štiri odbite žoge in podelil še dve asistenci.

Željko Obradović mu je tokrat zaupal kar 24 minut igre, več jih je na parketu preživela le še četverica košarkarjev v črno-belih dresih. Čeprav mu legendarni srbski trener vse bolj zaupa, se Glas nekoliko presenetljivo ni znašel na seznamu 14 košarkarjev za naslednjo reprezentančno akcijo Slovenije, ki ga je določil selektor Aleksander Sekulič.

Razigran je bil tudi Klemen Prepelič, ki bo eden pomembnejših adutov Slovenije na prihajajočih dveh kvalifikacijskih tekmah. Ob zmagi Valencie proti Bourgu z 98:95 je vpisal 15 točk in pet asistenc.