Rogaška še naprej na vrhu, visok poraz Triglava

Nogomet 20. Nov 202216:10 > 30. Nov 2022 15:44 0 komentarjev

Nogometaši Rogaške in Aluminija so v 17. krogu 2. SNL dosegli zmagi, s čimer ostajajo na vrhu lestvice. Rogaška ima po domači zmagi proti Rudarju Velenju s 5:3 še naprej točko naskoka pred Kidričani, ki so v gosteh premagali Ilirijo s 3:2. Visok poraz je doživel Triglav, ki ga je s kar 5:2 ugnalo Primorje.

Rogaška je v drugem polčasu nadoknadila gol zaostanka in s tremi zadetki tehtnico premaknila na svojo stran. Pod peterico golov sta se pri domačih vpisala dva, tri je dosegel Nejc Gradišar, dva pa Anel Hajrić. Za Rudar je z bele pike zadel Filip Kostić, do polčasa pa je še dvakrat zadel Nik Omladič.

Aluminij pa je pri četrtouvrščeni Iliriji osvojil pomembne tri točke. Za zmago so zadeli Tomislav Jagić v prvem ter Daniel Mikolaj Skiba ter Luka Koblar v drugem polčasu. Oba gola za domače je dosegel Matej Poplatnik, s 13 goli zdaj najboljši strelec lige skupaj z Bambo Sussom (Vitanest Bilje).

Na tretjem mestu se je učvrstila Krka, ki je na domači zelenici po preobratu premagala Nafto. Ta je v 26. minuti prek Stjepana Oštreka povedla, nato pa je s prvima dvema zadetkoma v sezoni tri točke Novomeščanom priigral Domen Žur.

Tekma med Roltek Dobom in Kety Emmi&Impol Bistrico se je končala z 1:1.

V nedeljo so bile odigrane še tri tekme tega kroga. Primorje je s 5:2 ugnalo Triglav, Dekani z 2:0 Beltince, srečanje Bilje – Fužinar pa se je končal brez zmagovalca. Na prestavljenem obračunu med Krškim in Grosupljem so slavili gostje in Krčane potisnili na dno lestvice. Edini gol je dosegel Sandi Čoralić.

2. SNL, 17, krog:

Sobota, 19. november:
Rogaška – Rudar Velenje 5:3 (2:3)
Strelci: 0:1 Kosić (14./11-m), 1:1 Hajrić (15.), 2:1 Gradišar (36.), 2:2 Omladič (39.), 2:3 Omladič (45.), 3:3 Gradišar (47.), 4:3 Hajrić (62.), 5:3 Gradišar (69.).

Ilirija – Aluminij 2:3 (1:1)
Strelci: 0:1 Jagić (20.), 1:1 Poplatnik (45.), 1:2 Skiba (54.), 1:3 Koblar (58.), 2:3 Poplatnik (80.).

Dob – Bistrica 1:1 (0:1)
Strelca: 0:1 T. M. Panić (17.), 1:1 Černe (47.).

Krka – Nafta 2:1 (0:1)
Strelci: 0:1 Oštrek (26.), 1:1 Žur (37.), 2:1 Žur (56.).