Rogaška z visoko zmago odgovorila na izziv Aluminija

Nogomet 21. Apr 202310:42 > 23. Apr 2023 19:24 0 komentarjev

Nogometaši v 2. SNL so danes odigrali še zadnje tri obračune 26. kroga. Rogaška je po zmagi s 3:0 proti Rolteku Dobu skočila nazaj na vrh. Tretjeuvrščena Krka pa je remizirala v Velenju pri Rudarju (1:1) in zdaj za drugim mestom, ki omogoča dodatni tekmi za popolnitev prvoligaške druščine, zaostaja devet točk.

Za Rogaško, ki ima na vrhu lestvice zdaj 59 točk oziroma dve več od drugega Aluminija, so zadeli Matic Marcius (31.), Andrej Pavlović (42.) in Tomi Gobec (91.). Aluminij je sicer že v petek slavil pri Jadranu v Dekanih z 2:0.

Krka je v Velenju proti tamkajšnji ekipi do točke prišla v 88. minuti, ko je žogo za hrbet svojemu vratarju poslal Boško Bošković. Za Rudar je bil v 60. minuti z bele pike uspešen Filip Kosić. Na edini preostali današnji tekmi so se nogometaši Fužinarja in Triglava razšli z neodločenim izidom 2:2.