Gorica z zmago potrdila vrnitev med elito in dvignila pokal

Nogomet 15. Maj 202219:25 > 20:47 0 komentarjev

V soboto so nogometaši Gorice na severnoprimorskem derbiju premagali Primorje z 2:1 in prejeli pokal za najboljšo ekipo v letošnji sezoni 2. SNL. Zasedba Mirana Srebrniča je blestela skozi celotno tekmovalno obdobje in se povsem zasluženo vrnila med slovensko prvoligaško elito.

Za novega slovenskega prvoligaša sta bila že v prvem polčasu uspešna Leban (14.) in Vekić (23.), končni izid pa je v 73. minuti postavil Šolaja.

Pred leti so v Beltincih že uživali v prvoligaškem nogometu, v zadnjih letih pa se klub z eno od najboljših zelenic v slovenskem nogometnem prostoru udejstvuje v 2. SNL. Beltinčani bodo člani druge lige vsaj še eno leto, potem ko so tik pred koncem sezone v domačem športnem parku gostili rivale iz Lendave. Lokalni prekmurski obračun je bil, kot se za derbi spodobi, začinjen z lepo navijaško kuliso in v zaključku ponudil pravo dramo, potem ko je v 94. minuti za zmago domačih z 1:0 zadel Adis Emruli.