2. SNL: Gorica le do remija, a vseeno na vrh lestvice

Nogomet 26. Sep 202121:08 > 21:12 0 komentarjev
Za vse tri točke Gorice je spet poskrbel Etien Velikonja. Foto: ND Gorica / Facebook

Potem ko je drugouvrščeni Triglav v petek z dvema goloma Tina Matića ugnal Primorje (2:0), je Gorica v soboto v lovu na osmo zaporedno prvenstveno zmago proti Beltincem le remizirala (1:1). Po golu Aljaža Antolina v 6. minuti je točko Goričanom priboril Etien Velikonja, ki je izenačil v 15. minuti. Gorica je kljub temu prevzela vodstvo na lestvici, a ima na vrhu zdaj enako število točk kot Kranjčani.

Po precej zaspanemu prvemu polčasu tekme med Krko in Rogaško je bistveno bolj zanimivo v nadaljevanju. Gostje so povedli v 48. minuti, ko je z bele točke v polno meril Stefan Andjelić. Novomeščani so imeli do konca obračuna več kot dovolj priložnosti, da pridejo do točke, a so zaradi neučinkovitosti zabeležili že tretji poraz v nizu.

Zadetek Rogaške za zmago

2. SNL, 9. krog:

Petek, 24. september:
Krka – Rogaška 0:1 (Andjelić 48.)

Triglav – Primorje 2:0 (Matić 11., 73.)

Sobota, 25. september:
Rudar Velenje – Krško 3:1 (Rudonja 7., Jovanović 40., Koprivnik 89.; Predanić 57.)

Fužinar Vzajemci – Nafta 1903 4:2 (Vardić 2., Kovač 9., Horvat 65., Vidmar 78.; Haljeta 63., Stare 87.)

Gorica – Beltinci K. Tratnjek 1:1 (Antolin 6., Velikonja 15.)

Brežice – Roltek Dob 0:2 (Šipek 53./11-m, Gajič 88.)

Nedelja, 26. september:
Vitanest Bilje – Drava Ptuj 6:2 (2:1)
Strelci: 0:1 Penič 16., 1:1 Vršič/ag 32, 2:1 Brešan 36., 2:2 Rogina 46., 3:2 Jermol 68., 4:2 Jalinous 75., 5:2 Žižmond 88., 6:2 Breganti 90.

Ilirija 1911 – Jadran Dekani 1:1 (1:1)
Strelca: 0:1 Meštrić 10., 1:1 Mlakar 26.