Salahu se je v polfinalu pridružil tudi Mane

Nogomet 30. Jan 202222:00 > 22:12 0 komentarjev

Egipčani in Senegalci so se v polfinalu afriškega pokala narodov pridružili Burkini Faso in domačinom Kameruncem. Egipt je bil v četrtfinalu po podaljšku boljši od Maroka z 2:1. Prvi zvezdnik Mohamed Salah je zabil v rednem delu, v 100. minuti pa asistiral za zmagoviti zadetek Trezegueta. Tudi Salahov soigralec pri Liverpoolu Sadio Mane je svoji ekipi pomagal z asistenco, Senegal pa je na koncu s 3:1 ugnal Ekvatorialno Gvinejo.

V polfinalu se bo Egipt pomeril z domačini Kamerunci, ki so v četrtfinalu ugnali Gambijo z 2:0. Včeraj so se med najboljše štiri že uvrstili nogometaši Burkine Faso, premagali so Tunizijo z 1:0. V polfinalu se bodo pomerili s Senegalom.

Vrhunci tekme Egipt – Maroko:

Vrhunci tekme Senegal – Ekvatorialna Gvineja:

Prva polfinalista znana že včeraj

Domačini Kamerunci so se v polfinale uvrstili brez večjih težav. Prvi mož Kameruna je bil v četrtfinalu napadalec Lyona Karl Toko Ekambi, ki je dosegel oba zadetka ob zmagi nad Gambijo.

Zadetka Toka Ekambija za zmago Kameruna:

Burkina Faso, ki se je v zadnjih desetih letih dvakrat zavihtela med najbolje tri na črni celini, a nikdar ni osvojila naslova, je napredovala po zaslugi najstnika. Junak zmage je bil 19-letni napadalec Lorienta Dango Ouattara, ki je bil natančen v sodnikovem dodatku prvega polčasa.