Maroko se je pridružil Kamerunu, Gabon do pomembne točke

Nogomet 14. Jan 202222:14 > 15. Jan 2022 7:57 0 komentarjev

Maroko si je z drugo zmago v skupini C že zagotovil napredovanje v izločilne boje afriškega pokala narodov 2022 v Kamerunu. Maročani so z 2:0 premagali Komore. Malavi je bil v skupini B boljši od Zimbabveja (2:1), na prvi tekmi med Senegalom in Gvinejo pa nismo videli zadetkov. Gabon je s točko proti Gani (1:1) naredil velik korak k napredovanju v izločilne boje.

Senegal, ki ima kar precej igralcev pozitivnih na novi koronavirus, in Gvineja sta v prvem krogu oba zmagala, tokrat pa sta se v Bafoussamu razšla brez zadetkov, a ostala glavna kandidata za prvi dve mesti po skupinskem delu.

V skupini B je upanje na napredovanje obdržal Malavi, ki je z 2:1 premagal odpisani Zimbabve. Gabadinho Mhango je dosegel oba gola za zmagovalce.

Zadetka na obračunu med Marokom in Komori:

V skupini C v Yaoundeju je Maroko odpravil Komore po golih Selima Amallaha (16.) in Zakarie Aboukhlala (89.). Maročani, ki so bili afriški prvaki 1976, so v 83. minuti zapravili še najstrožjo kazen prek Youssefa En-Nesyrija.

Na drugi tekmi med Gabonom in Gano pa so povedli Ganci, ko je v 18. minuti zadel Andre Ayew, v 88. pa je izenačil Jim Allevinah. Fahd Ndzengue, nogometaš sežanskega Tabora, ni igral za Gabon.

Zadetka Gane in Gabona:

V osmino finala se sicer prebijejo prvo- in drugouvrščene ekipe ter štiri najboljše tretjeuvrščene.