Ajax tri kroge pred koncem ubranil naslov!

Nogomet 2. Maj 202116:37 > 17:47 0 komentarjev
Guliver Image/AP Photo/Peter Dejong, Pool

Nogometaši Ajaxa so v 31. krogu nizozemskega prvenstva s 4:0 premagali Emmen in tri kroge pred koncem sezone ubranili naslov iz sezone 2018/19.

Pri Ajaxu so rekorderji po številu naslovov državnega prvaka. V letošnji sezoni so osvojili 35. Na drugem mestu je s 24 PSV, tretji je s 15 Feyenoord. Ekipa iz Amsterdama je pred tem tudi osvojila nizozemski pokal.

Ajax je do prednosti prišel v 10. minuti, ko se je med strelce vpisal Jurrien Timber. S tem rezultatom se je tudi končal prvi polčas.

V nadaljevanju pa so domači dodobra napolnili mrežo Emmena, ki bo v zadnjih treh krogih krčevito iskal točke za obstanek.

Prednost so podvojili v 61. minuti, ko se je med strelce vpisal Sebastien Haller, nato pa sta se med strelce vpisala še Devvyne Rensch in Davy Klaassen.

Pred tem je bil Den Haag s 3:2 boljši od Feyenoorda.

Feyenoord je s 55 točkami na petem mestu, Den Haag pa z 19 točkami na zadnjem mestu in z minimalnimi možnostmi, da obdržijo prvoligaški status.