Alarm v Celju tuli vse glasneje

Nogomet 20. Apr 202117:18 > 17:44
Celje Olimpija

V prvi torkovi tekmi 29. kroga Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši Aluminija z golom Harisa Kadrića z 1:0 zmagali pri Celju. Prvaki nadaljujejo s slabimi rezultati in se borijo za obstanek. Tokratni poraz so doživeli proti neposrednemu konkurentu.

Celje – Aluminij 0:1

Strelec: 0:1 Kadrić 60.

Celjani, ki so lani spisali pravljico in prišli do prvega naslova prvaka v klubski zgodovini, še naprej nadaljujejo s slabimi rezultati. V prvenstvu so brez zmage že sedem tekem, ob tem pa so doživeli pet porazov. Zadnjega danes, ko so na svojem stadionu gostili Kidričane in z novo ničlo padli na deveto mesto prvenstvene lestvice.

Celjane, ki jih s klopi vodi nekdanji uveljavljeni češki nogometaš Jiri Jarošik, so tokrat premagali neposredni konkurenti v boju za obstanek. Aluminij je z zmago skočil na osmo mesto, pred Celjem na devetem mestu ima po novem tri točke prednosti. Zadnja je Gorica, ki s tekmo manj za Celjani zaostaja za devet točk.

Edini gol na tekmi je po podaji Davida Flakusa Bosilja z leve strani dosegel napadalec Kidričanov Haris Kadrić in poskrbel, da je s soigralci prvenstveno tekmo brez poraza končal še na četrti tekmi v nizu.

Tri vratnice Celjanov, ena Kidričanov

Celjani so sicer imeli nekaj priložnosti in kar trikrat zatresli okvir vrat. V tretji minuti je vanj meril Bradley Martis, v 53. minuti je okvir vrat nastreljal Amadej Brecl, v 56. minuti pa je podobno “uspelo” Filipu Dangubiću. Blizu zadetka je bil v drugem polčasu Emir Azemović, ki je po strelu z glavo v 58. minuti zadel stičišče prečke in vratnice.

Celje bo v 30. krogu v soboto gostovalo v Domžalah, Aluminij pa bo dan pozneje gostil sežanski Tabor.