Arsenal po odmoru nadigral Liverpool, Ronaldo junak Uniteda

Nogomet 10. Okt 202223:42 0 komentarjev

Arsenal tudi po 10. krogu angleške Premier lige ostaja vodilna ekipa, potem ko je na deveti tekmi vpisal še osmo zmago. V izjemno razburljivem dvoboju na stadionu Emirates so Topničarji s 3:2 ugnali Liverpool, ki ostaja v krizi. Novo zmago je vpisal tudi Manchester City, ki je na domačem stadionu s 4:0 ugnal Southampton. Spet se je med strelce vpisal Erling Haaland, v zgodovino pa se je vpisal tudi Kevin De Bruyne, ki je na večni klubski lestvici asistentov prehitel Davida Silvo. Cristiano Ronaldo je po poškodbi Anthonyja Martiala vstopil v igro in s svojim 700. golom v klubski karieri zagotovil tri točke Manchester Unitedu. Z 2:1 je padel Everton.

Derbi kroga je ponudil odlično nogometno predstavo. Že v uvodni minuti je po bliskoviti akciji domačih v polno meril Gabriel Martinelli, a Liverpool je nato zagospodaril na zelenici in preko Darwina Nuneza izid poravnal. Tik pred odmorom je Arsenal v vodstvo vrnil Bukayo Saka.

V drugem polčasu so igrali le še Londončani. Kljub dominaciji so sicer gostje s praktično edinim nevarnejšim napadom po odmoru prišli do izenačenja, a nadaljevali so se siloviti napadi Arsenala, ki so tudi obrodili sadove. Na končnih 3:2 je z enajstmetrovke v 76. minuti zadel Saka.

V nedeljo je Crystal Palace je z 2:1 ugnal Leeds, West Ham pa mestnega rivala Fulham s 3:1, v ponedeljek pa sta se Aston Villa in Nottingham Forest brez zmagovalca (1:1). Nottingham je prekinil niz petih zaporednih porazov in za točko pobegnil zadnjemu Leicester Cityju.