Chelsea v londonskem derbiju pristrigel peruti visokoletečemu Tottenhamu (VIDEO)

Nogomet 6. Nov 202323:00 > 23:25

Nogometaši Tottenhama in Chelseja so danes z zadnjo tekmo zaokrožili 11. krog angleške lige. V londonskem derbiju, ki so ga zaznamovali poškodbe, rdeča kartona in več posredovanj Vara ter razveljavljenih golov, je na koncu Tottenham z le devetimi možmi na igrišču izgubil z 1:4 in doživel prvi ligaški poraz. Tottenham je imel priložnost, da bi z zmago skočil prav na vrh lestvice in prehitel Manchester City. Slednji je imel 27 točk, Tottenham pa 26. A po dramatičnem razpletu je ostalo pri tem vrstnem redu.

Dvoboj je postregel z vsem, kar lahko ponudi sodoben nogomet. Po hitrem vodstvu domačih (Dejan Kuluševski, 6.) je sledil četverček razveljavljenih golov po posredovanju Vara. Brez treh so ostali gostje, brez enega domači. Za nameček je po ogledu posnetka rdeč karton pri domačih v 32. minuti dobil Cristian Romero, enajstmetrovko pa je v izenačenje v spremenil Cole Palmer. Sodnik je samo prvi polčas podaljšal za 12 minut, tudi zaradi poškodb Jamesa Maddisona in Mickyja van de Vena.

V nadaljevanju je Tottenham ostal le z devetimi, saj je drugi rumeni karton v 55. minuti dobil Destiny Udogie. Chelsea je z dvema več silovito pritiskal, premoč pa je v 75. le kronal Nicolas Jackson. Eric Dier je nato sicer zadel za domače, toda spet iz prepovedanega položaja, v sodnikovem dodatku pa je oslabljene domače dokončno strl Jackson z goloma za 3:1 in končnih 4:1.

Preostale ekipe z vrha so v soboto in nedeljo delo opravile z različnim uspehom. Vodilni City je Bournemouth premagal s 6:1, četrti Arsenal je izgubil z Newcastlom z 0:1, tretji Liverpool pa se je rešil v sodnikovem dodatku za 1:1 z Lutonom.