Liverpool dobil derbi proti Newcastlu in obstal na vrhu

Nogomet 1. Jan 202423:00 > 23:08 0 komentarjev

Nogometaši Liverpoola so na predzadnji tekmi 20. kroga angleške lige gostili Newcastle in ga premagali s 4:2. S tem rdeči ostajajo vodilni na lestvici. Z nizom slabših rezultatov v zadnjem obdobju nadaljuje Arsenal, ki je izgubili v gosteh proti Fulhamu z 1:2, kar je bila za varovance Mikela Artete še tretja zaporedna ligaška tekma brez zmage.

Liverpool je kmalu imel kar nekaj lepih priložnosti, med drugim je Luis Diaz zadel, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja, v 22. minuti pa je Mohamed Salah zapravil strel z bele pike.

Po novi lepi zapravljeni priložnosti Darwina Nuneza je na drugi strani v 37. minuti Newcastle dosegel gol, a je tudi tega Var razveljavil zaradi nedovoljenega položaja. Trent Alexander-Arnold je malce zatem močno z desne strani oplazil vratnico.

V 49. minuti so domači lepo izigrali obrambo Newcastla, na koncu je iz bližine po podajah Diaza in Nuneza, ta je zapravil še nekaj priložnosti, zadel Salah za 150. prvoligaški gol v Liverpoolovem dresu.

Pet minut pozneje pa so črno-beli gosti izenačili, ko je natančno meril Alexander Isak. To je bil sploh prvi strel gostov v okvir vrat. V 74. minuti je domača zasedba zasluženo povedla, iz bližine je bil uspešen Curtis Jones.

V 78. minuti je pri domačih zadel še Cody Gakpo, a le nekaj trenutkov pozneje je Sven Botman goste vrnil v igro. Zelo dinamičen obračun pa je postregel še z novo enajstmetrovko za Liverpool v 86. minuti, takrat pa je bil Salah natančen za 4:2.

Aston Villa se je zelo namučila proti Burnleyju, ki je večino drugega polčasa igral z igralcem manj. Domači so dvakrat vodili v prvem polčasu, za 1:0 je zadel Leon Bailey in za 2:1 Moussa Diaby, vmes je izenačil Zeki Amdouni. Sredi drugega dela je izid spet poravnal Lyle Foster, tri točke domačim pa je v 89. minuti z enajstmetrovke le zagotovil Douglas Luiz.

Na uvodni tekmi 20. kroga je Chelsea v gosteh s 3:2 premagal Luton, junak je bil z dvema goloma Cole Palmer. Modri so varno vodili že s 3:0, nato pa so domači v zadnjih desetih minutah dosegli dva gola, a jim je za preobrat zmanjkalo časa.