Arsenal ponižal mestne tekmece, do nove zmage tudi Man Utd

Nogomet 12. Feb 202419:35 1 komentar
Arsenal je ponižal mestnega tekmeca na njegovim stadionom. FOTO: Profimedia.

Arsenal se je v londonskem obračunu v 24. krogu angleške premier lige s 6:0 znesel nad West Hamom. Še v 30. minuti je bil izid poravnan, sledili so štirje hitri goli, ki so že pred polčasom povzročili pravi eksodus z olimpijskega stadiona. Manchester United je z 2:1 premagal Aston Villo v Birminghamu. Že v soboto sta se zmag veselila preostala dva tekmeca v boju za naslov, Manchester City je z 2:0 ugnal Everton, Liverpool pa je bil s 3:1 boljši od Burnleyja.

Za Haalanda sta bila to prva gola po 28. novembru, ko je zadel v ligi prvakov proti Leipzigu, potem pa dva meseca manjkal zaradi poškodbe. Tekma proti Evertonu je samo dokazala, kako pomemben člen Cityja je Norvežan, brez njega bržkone varovanci Pepa Guardiole ne bi strli trdne obrambe kluba iz Liverpoola, ki sicer na Etihadu, na katerem je City neporažen že na 22 tekmah v nizu, ni zmagal že od leta 2017.