Centimetri reševali Liverpool, ki ostaja v igri za naslov

Nogomet 10. Apr 202219:21 > 19:51 0 komentarjev

V vročem derbiju 32. kroga angleškega prvenstva na Etihadu nismo videli zmagovalca (2:2). Manchester City je dvakrat vodil, a gostje iz Liverpoola, ki so imeli tudi veliko sreče, se niso dali in na koncu iztržili veliko točko. Razlika med obema ostaja točka razlike.

Sinjemodri so pred domačimi gledalci odlično odprli tekmo. Že v peti minuti je Kevin de Bruyne tudi s pomočjo Joela Matipa matiral Alissona Beckerja, a gostje iz Liverpoola so po lepi akciji izenačili že osem minut kasneje. Po novi podaji Trenta Alexandra Arnolda je v polno zadel Diogo Jota.

Zadetkov v prvem polčasu še ni bilo konec. V 37. minuti je obramba Liverpoola pozabila na Gabriela Jesusa, ki je City še drugič na tekmi popeljal v vodstvo ter postavil izid prvega dela.

Vrhunci s tekme na Etihadu:

Liverpool je sanjsko odprl drugi polčas. Že po nekaj sekundah je po izjemni podajo Mohameda Salaha v polno zadel Sadio Mane in izenačil na 2:2. Man City je do konca srečanja sicer zadel prek Raheema Sterlinga, a je bil Anglež za centimeter ali dva v prepovedanem položaju, Riyad Mahrez pa je s prostega strela zadel vratnico, a izid se do konca ni več spremenil.