V poslastici na Anfieldu videli štiri zadetke

Nogomet 3. Okt 202119:25 > 21:02 0 komentarjev

V derbiju 7. kroga angleškega prvenstva na Anfieldu nismo videli zmagovalca. Liverpool je dvakrat vodil z 1:0 in 2:1, a sinjemodri se niso predali in prek Phila Fodna in Kevina de Bruyna prišli do točke. Chelsea je po sobotni zmagi na Southamptonom prevzel vodstvo na lestvici, Liverpool ima na drugem mestu točko manj.

Sijajen obračun se je povsem razživel v drugem polčasu, v katerem so padli vsi zadetki. Najprej je v 59. minuti Mohamed Salah odlično preigral Joaa Cancela in lepo podal proti Sadiu Maneju, ta pa je z diagonalnim strelom premagal Edersona v vratih meščanov. Izenačil je Phil Foden deset minut kasneje, ko je z levico zadel precej z leve strani od vrat Alissona Beckerja.

Vrhunci na tekmi na Anfieldu:

Salah je v 76. minuti postregel z mojstrovino, ko je sprva preigraval na robu kazenskega prostora, se sprehodil vanj, preigral še enega gostujočega branilca in natančno s slabšo nogo, desnico, zadel od Edersonove desne vratnice. Toda veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je strel Kevina De Bruyneja v 81. minuti nesrečno v gol preusmeril branilec Joel Matip. Do konca se izid ni spremenil, četudi so bili rdeči bližje zmagi, a je odločilno v 87. minuti po strelu Fabinha proti praznim vratom posredoval Rodri.