Liverpool izpadel iz boja za naslov, City suvereno

Nogomet 23. Apr 202422:54 > 24. Apr 2024 23:00 1 komentar
Manchester City

Liverpool je v zaostali tekmi 29. kroga angleškega prvenstva na mestnem derbiju izgubil proti Evertonu z 0:2, medtem ko je Arsenal že v torek povsem nadigral Chelsea in mu v mrežo odvrgel "petardo" za zmago s 5:0. S tem so topničarji redsom ušli na tri točke naskoka, do konca sezone pa so le še štirje krogi. V igri za naslov pa po novi zmagi še vedno ostaja Manchester City.

Na londonskem derbiju je po nekaj minutah prvega polčasa prvi zadel Leandro Trossard. Enako se je začel tudi drugi polčas, ko je zmedeno gostujočo obrambo kaznoval Ben White. Nato je dvakrat udaril Kai Havertz, ki je znova potrdil zakon bivšega. Za piko na i je z veliko mero sreče drugič v polno meril še White.

Topničarji so tako na vrhu lestvice Liverpoolu ušli na tri točke prednosti. City se je po zmagi proti Brightonu Arsenalu znova približal le na točko zaostanka, a ima v primerjavi s konkurenco odigrano tekmo manj.