Barcelona remizirala z Valencio

La liga 19. Dec 202018:32 0 komentarjev
Barcelona Valencia

V 14. kolu La Lige sta se Barcelona in Valencia razšli z izidom 2:2. Barca je predvsem v drugem polčasu prevladovala, vendar so gostje izenačili po svoji edini pravi priložnosti v drugem delu tekme.

Valencia je povedla v 29. minuti. Carlos Soler je izvedel udarec s kota in našel glavo Mouctarja Diakhabyja, ki je z desetih metrov zadel v spodnji kot vrat – 0:1.

Srečanje se je zares razživelo v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Najprej je Marc-Andre ter Stegen odlično ubranil strel Maxa Gomeza, nato pa je na drugi strani Jose Gaya v kazenskem prostoru naredil prekršek, za kar mu je sodnik Hernandez pokazal rdeč karton. Po pregledu video posnetka je sodnik spremenil odločitev in Gayi pokazal zgolj rumen karton, vendar enajstmetrovka je ostala.

MESSI IZ DRUGEGA POSKUSA

Enajstmetrovko je izvedel Lionel Messi, vendar je njegov strel odlično ubranil Jaume Domenech. Na njegovo smolo se je žoga odbila naravnost nazaj do Messija, ki jo je z glavo poslal v mrežo za izenačujoči zadetek.

PREVLADA BARCE V DRUGEM POLČASU

Barcelona je imela v drugem polčasu skoraj 70 % posesti žoge in kar 19 strelov, vendar dosegla le en zadetek. V 52. minuti je s strelom “s prve” zadel Ronald Araujo.

Barca je nato nizala priložnosti, vendar so se zadetka veselili gostje. V 69. minuti je Gaya odigral lepo podajo do Maxa Gomeza, ki je premagal ter Stegena. Tudi v zadnjih 20 minutah so ostale priložnosti domačih neizkoriščene in tekma se je končala z izidom 2:2.

Barcelona je z 21 točkami na 5. mestu, Valencia pa je zbrala 15 točk in je dvanajsta.