Atletico znova na zmagovitih poteh – padel je Elche

La liga 19. Dec 202016:02 0 komentarjev
Atletico Madrid

Nogometaši Atletica Madrida so se hitro pobrali po porazu proti mestnemu tekmecu Realu in v 14. kolu La Lige premagali Elche s 3:1. Dva zadetka je dosegel Luis Suarez.

Atletico je v prejšnjem kolu doživel prvi poraz v sezoni (0:2 proti Realu), proti Elcheju pa se je znova vrnil na zmagovita pota.

Gostje so se izkazali za precej trd oreh in Atletico je na prvi zadetek čakal do 41. minute. Kieran Trippier je lepo našel Luisa Suareza, ta pa je v svojem slogu rutinirano matiral vratarja Edgarja Badio za 1:0.

Madridčani so vodstvo povišali v 59. minuti, ko je bil znova na pravem mestu Suarez in dosegel še svoj drugi gol. Pet minut kasneje je moral Jan Oblak šele petič v tej sezoni po žogo v svojo mrežo. Po podaji s kota ga je z glavo premagal Lucas Boye.

VAR POTRDIL ENAJSTMETROVKO

V 78. minuti je sodnik po prekršku Ivana Macroneja dosodil najstrožjo kazen in mu pokazal rumen karton, čez nekaj trenutkov pa se je odločil, da bo akcijo še enkrat pregledal s pomočjo VAR-a. Ta je dal potrditev prvotne odločitve in enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Diego Costa – 3:1.

Atletico ima na vrhu lestvice tri točke prednosti pred Realom Sociedadom in Realom Madridom, vendar je odigral manj tekem od obeh. Elche je s 14 točkami na 15. mestu.