Bayer nova vodilna ekipa v nemški Bundesligi

Bundesliga 13. Dec 202022:10 > 22:12 0 komentarjev
Lars Baron/Getty Images

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so novi vodilni v nemški Bundesligi. Farmacevti so v 11. krogu na svojem stadionu prepričljivo premagali Hoffenheim s 4:1 in na prvem mestu prehiteli Bayern.

V letošnji sezoni Bayer še ni izgubil. Po sedmi zmagi pa so na vrhu lestvice s 25 točkami. Eno manj imata Leipzig in Bayern iz Munchna, ki sta v prejšnjih dveh krogih osvojila zgolj 2 točki.

V prvem polčasu je oba zadetka dosegel Leon Bailey. Natančen je bil v 4. in 27. minuti.

V drugem polčasu so gostje prišli do znižanja na 1:2 potem, ko se je med strelce v 50. minuti vpisal Christoph Baumgartner. Toda trenutek, ko je Hoffenheim zaostajal zgolj en gol ni trajal dolgo. V 55. minuti je za Bayer zadetek dosegel Florian Wirtz. Pri gostih sta bila v drugem polčasu zaradi dveh rumenih kartonov izključena Florian Grillitsch v 64. in Stefan Posch v 79. minuti. Končni izid 4:1 je v prvi minuti dodatka iz enajstmetrovke postavil Lucas Alario.

Bayer bo v naslednjem krogu gostoval v Kolnu, Hoffenheim pa se bo pomeril proti Leipzigu.