Benjamin Šeško v manj kot pol ure očaral Nemce, v dveh minutah pa selektorja

Nogomet 4. Sep 20239:00 0 komentarjev
Prepoznaven skok Benjamina Šeška po golu v Berlinu. FOTO: Profimedia.

Benjamin Šeško je v drugem nastopu v nemški Bundesligi navdušil in v dresu Leipziga napovedal velike stvari. Forma komaj 20-letnega slovenskega nogometnega zvezdnika zagotovo veseli tudi selektorja Matjaža Keka, ki danes začenja z zelo pomembno septembrsko reprezentančno akcijo.

Benjamin Šeško je tekmo 3. kroga nemškega prvenstva začel na klopi Leipziga in v gosteh pri Unionu v Berlinu na igrišče prišel v 75. minuti ob vodstvu njegovega moštva z 1:0. Le deset minut pozneje se je razveselil prvega nemškega zadetka, ko je s prefinjenim strelom znotraj kazenskega prostora premagal nasprotnikovega vratarja, že dve minuti za tem pa zadel še drugič. Tokrat je po strelu z glavo uspešno zaključil lepo akcijo, v kateri sta si izmenjala podaji s španskim reprezentantom Danijem Olmom.

20-letni napadalec, ki je v Leipzig letos poleti prišel iz Salzburga za 24 milijonov evrov in postal najdražji igralec v zgodovini slovenskega nogometa, v Nemčiji še ni zaigral od prve minute, saj ima v napadu Leipziga veliko konkurenco.

Pri zmagi nad Bayernom Münchnom s 3:0 v nemškem superpokalu je odigral 27 minut, prvo prvenstveno tekmo sezone je zaradi blažje poškodbe izpustil, pri zmagi nad Stuttgartom s 5:1 v predzadnjem krogu pa igral 12 minut.

Zdaj jih je zbral še 15 in takoj zabil dva gola, njegova statistika v nemškem prvenstvu pa je impresivna. V 27 minutah igre je zabil dva gola, v vsega 15 minutah tekme v Berlinu pa postal osrednji junak nogometnega popoldneva v Berlinu, kjer je Union izgubil prvič po 24 tekmah brez poraza. Za igralca tekme ga je izbral tudi algoritem Sofascore, ki mu je prisodil oceno 9,1. Najvišjo od vsega igralcev na igrišču.

Držimo pesti, da bo strelsko formo potrdil tudi ta teden

Toda precej bolj kot to nas zdaj zanima, kako se bo v naslednjih dneh odrezal v slovenski reprezentanci. Tej se bo na Brdu pri Kranju pridružil že danes in začel s pripravami na zelo pomembni septembrski tekmi v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024.

Najprej bo Slovenija v četrtek doma gostila Severno Irsko, potem pa v nedeljo gostovala v San Marinu. Cilj je šest točk, ki bi Slovence zelo približale nastopu v Nemčiji, za uspeh pa bo potrebovala gole.

Šeško je seveda tisti, od katerega navijači pričakujejo največ. Jasno je, da ima v reprezentanci mesto v napadu zagotovljeno že nekaj časa, nič drugače ne bo niti zdaj. Le upamo lahko, da bo zadeval.

Glede na formo, ki jo je pokazal tik pred reprezentančnim premorom, pa smo lahko veliki optimisti. V dveh minutah je Matjaža Keka razveselil z dvema goloma in dal selektorju vedeti, da z učinkovitostjo v napadu ta teden ne bi smelo biti težav …