Blamaža Domžalčanov proti malteškemu palčku (VIDEO)

Nogomet 13. Jul 202321:02 1 komentar

Nogometaši Domžal so na prvi tekmi uvodnega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo vpisali visok poraz proti Balzanu. Malteški predstavnik je slovenskega v Športnem parku nadigral s kar 4:1 (2:0). Povratna tekma na Malti bo 18. julija.

Kvalifikacije za konferenčno ligo, 1. krog, prva tekma

Domžale – Balzan 1:4 (0:2)

* Stadion Domžale, gledalcev 1200, sodniki: McLaughlin, Keegan, Harvey (vsi Irska).
* Strelci: 0:1 Andrejić (8.), 0:2 J. Grech (44., 11-m), 0:3 Olawale (53.), 1:3 Kovačević (57., 11-m), 1:4 Žerjal (90.).
* Domžale: Tratnik, Mutavčić, Đurić, Markuš, Kovačević, Krstovski (od 80. Černe), Julardžija (od 46. Pišek, od 54. Husmani), Repas, Nwankwo, Đapo, Šturm (od 57. Topalović).
* Balzan: Golović, Bozović, Arab, Caruana, Fenech (od 61. Michibuchi), Torres, Olawale (od 71. Aguek), J. Grech, Braunović, Rašo, Andrejić (od 83. Žerjal).
* Rumeni kartoni: Đurić; J. Grech, Braunović, Andrejić.
* Rdeč karton: Husmani (88.).

Obilna dežna pošiljka je močno ohladila razgreto poletno ozračje v Domžalah, a po drugi strani tudi odvrnila marsikaterega navijača, da si v živo ogleda uvodno tekmo sezono domače zasedbe. K boljšemu obisku niso pripomogle niti akcije domačega kluba, ki je brezplačno vstopnico ponujal vsem krvodajalcem in obiskovalcem bližnjega kopališča, saj je bila glavna tribuna le tretjinsko zasedena.

A naštete okoliščine domžalske zasedbe niso odvrnile od samozavestnega vstopa v tekmo. Čeprav so nogometaše Balzana uvodoma potisnili na svojo polovico, pa so se gosti že kmalu otresli pritiska, za nameček pa zadeli iz prve resne priložnosti. Na desni strani je predložek v domači kazenski prostor poslal Ivan Božović, z glavo pa je sijajno streljal Aleksa Andrejić. Gašper Tratnik je njegov strel odlično ubranil, a se je žoga znova odbila do Srba, ki jo je spretno pospravil v mrežo in že po osmih minutah poskrbel za šok v Športnem parku.

Domžalčani so po prejetem zadetku zaigrali še bolj zagnano in tudi s številnimi uigranimi akcijami iz prekinitev skušali doseči izenačenje. A priložnosti, ki so bile v prvem polčasu nevarne za vrata gostov bi komaj lahko prešteli na prste ene roke. Med omembe vredne velja omeniti le strel od daleč Žige Repasa in pa atraktiven prodor novinca Edina Julardžije po katerem uspešno ni uspel zaključiti Mario Krstovski.

A bolj kot Domžalčani izenačenju so bili pravzaprav povišanju vodstva bližje nogometaši Balzana. V 32. minuti je za las mimo vrat meril branilec Momčilo Rašo, osem minut pozneje pa je neovirano do strela prišel tudi Angel Torres, a meril previsoko. Ko se je je že zdelo, da bodo Maltežani na odmor šli z golom prednosti, pa je sledil nov hladen tuš za nogometaše trenerja Simona Rožmana. Po velikem nesporazumu v obrambi gostiteljev je Benjamin Markuš v lastnem kazenskem prostoru amatersko pokosil Tristona Caruano, za povišanje vodstva Balzana pa je iz najstrožje kazni poskrbel Jake Grech.

Začetek drugega polčasa je bil le preslikava prvega. Rahlo pobudo so imele Domžale, a ob razglašeni obrambi je do priložnosti prihajal Balzan. Nova kazen je tako sledila v 53. minuti, ko je po podaji na 3:0 povišal Nigerijec Peter Olawale.

Ko je že kazalo na popoln potop rumenih, je iskro upanja na morebiten zasuk vendarle zanetil Franko Kovačević, ki je po prekršku nad Žigo Repasom v 57. minuti zadel iz enajstmetrovke in znižal visok zaostanek.

Po doseženem zadetku so domači zopet dobili veter v krila in ponovno zagospodarili na igrišču, a njihov nalet več kot nekaj minut ni trajal. Igra v napadu se je odvijala prepočasi in bila povečini brezidejna, precej neuigrano pa so delovali tudi v svoji obrambni tretjini. Maltežanom so v zaključku tekme vidno pošle moči, česar pa Domžalčani, ki so v 88. minuti za nameček ostali še brez izključenega Zenija Husmanija, niso znale izkoristiti. Še več, v izdihljajih obračuna je sledila nova kazen, ko se je Andrejić otresel domačega branilca in podal do Nikole Žerjala, ki je postavil končni izid 4:1 za Balzan.